Budownictwo H+H

15 lat rozwoju H+H Polska

15 lat rozwoju H+H Polska
Firma H+H obchodzi 15-lecie działalności biznesowej w Polsce. Mocną pozycję na polskim rynku H+H zawdzięcza przejrzystej filozofii i solidnej ofercie produktowej. Przewodnie hasło, „Partner w budowaniu ścian”, odzwierciedla przemyślaną strategię, w której priorytetem jest fachowe wsparcie projektantów, wykonawców i inwestorów na każdym etapie

Data publikacji: 2021-03-16
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: 15 lat rozwoju H+H Polska
Kategoria: H+H

15 lat rozwoju H+H Polska , H+H - Firma H+H obchodzi 15-lecie działalności biznesowej w Polsce. Mocną pozycję na polskim rynku H+H zawdzięcza przejrzystej filozofii i solidnej ofercie produktowej. Przewodnie hasło, „Partner w budowaniu ścian”, odzwierciedla przemyślaną strategię, w której priorytetem jest fachowe wsparcie projektantów, wykonawców i inwestorów na każdym etapie budowy. Firma H+H obchodzi 15-lecie działalności biznesowej w Polsce. Mocną pozycję na polskim rynku H+H zawdzięcza przejrzystej filozofii i solidnej ofercie produktowej. Przewodnie hasło, „Partner w budowaniu ścian”, odzwierciedla przemyślaną strategię, w której priorytetem jest fachowe wsparcie projektantów, wykonawców i inwestorów na każdym etapie budowy.

H+H Polska należy do duńskiej Grupy H+H, będącej jednym z przodujących w Europie producentów i dostawców elementów ściennych z betonu komórkowego i silikatów. Wszystko zaczęło sięw grudniu 2005, kiedy zakupiono 5 zakładów: Faelbet S.A. w Warszawie, Prefabet Puławy Sp. z o.o. w Puławach, H+H Celcon Gorzkowice, Prefabet S.A. w Lidzbarku Welskim oraz Prevar Sp. z o.o.w Skawinie. W 2006 roku ruszyła działalność biznesowa H+H Polska. Od listopada 2013 r. Prezesem Zarządu jest Piotr Dauksza.

Na początku lutego 2015 r. nastąpiło przejęcie 100% akcji Grupy PREFABET S.A., a w 2018 r. nastąpiło kolejne ważne wydarzenie, wzmacniające pozycję H+H Polska: połączenie z Grupą SILIKATY Sp. z o.o. Dzięki temu powstał jeden mocny i wyspecjalizowany zespół sprzedażowy, a na rynku polskim pojawiła się rozbudowana oferta duo-produktowa, łącząca w portfolio zarówno silikaty (nowoczesne bloczki i cegły wapienno-piaskowe), jak i wysokiej jakości produkty z betonu komórkowego.

Plusy płynące z fuzji to szanse na szybki rozwój naszej firmy, jak również pakiet korzyści dla samych klientów. Zyskują oni dostęp do kompleksowej oferty materiałów ściennych, zbudowanej w oparciu o doświadczenie produkcyjne i sprzedażowe oraz zaplecze technologiczne obu firm. Od początku działalności H+H zainwestowało w Polsce blisko 0,5 miliarda złotych. Naszym celem jest stałe zwiększanie bezpieczeństwa pracy, troska o środowisko naturalne oraz tworzenie produktów o jak najwyższej jakości, dzięki optymalizacji procesów produkcyjnych – podkreśla Piotr Dauksza, Prezes Zarządu H+H Polska.

Dynamiczny rozwój H+H Polska jest możliwy dzięki zaangażowaniu 800 pracowników oraz13 zakładom produkcyjnym, w tym 6-ciu zajmujących się produkcją betonu komórkowego(w Warszawie, Redzie, Lidzbarku, Gorzkowicach, Puławach oraz Żelisławicach) i 7-miu specjalizujących się w wyrobach silikatowych (w Krukach k. Ostrołęki, Piszu, Jedlance, Leżajsku, Ludyni, Kluczach i Przysieczynie).

A to już wiesz?  Dywan niczym misternie tkana koronka – Agnella Galaxy Alula White z oferty firmy ARTE

Zarówno silikaty, jak i beton komórkowy H+H powstają z naturalnych składników. Oznacza to, że produkty są bezpieczne zdrowia, przyjazne dla środowiska, a także mają bardzo dobre parametry wytrzymałościowei izolacyjne. Doświadczeni eksperci H+H doradzają zarówno przy doborze odpowiedniego systemu, ja i służą wsparciem w przypadku pojawienia się pytań czy wyzwań konstrukcyjnych. Spółka tworzy także wartościowe merytorycznie materiały edukacyjne, wpierające wykonawców i projektantów w codziennej pracy. Od trzech lat specjaliści H+H aktywnie uczestniczą w programie edukacyjnym Builder for the Future (a w szczególności Builder for Young Architects).

Jako Partner w budowaniu ścian H+H Polska wspiera nie tylko inwestorów, projektantów i wykonawców. Równie ważna jest troska o lokalną społeczność. Spółka angażuje się w działania na rzecz klubów sportowych, domów dziecka i schronisk dla zwierząt, a w trudnym okresie pandemii koronawirusa w 2020 r. 4 szpitale otrzymały wsparcie finansowe o łącznej wartości 400 000 zł.

Jak podkreśla Piotr Dauksza: Jestem dumny, że w ciągu 15 lat rozwinęliśmy się ze średniej firmy w duże, nowoczesne przedsiębiorstwo, którego marka H+H jest widoczna na ryku materiałów ściennych. Warto dodać, że według naszych szacunków w co siódmym budynku w Polsce w ścianach zostały wykorzystane nasze produkty. Połączenia spółek, modernizacja parku maszynowego oraz niezawodny zespół pracowników w znaczący sposób pozwoliły nam rozwinąć portfolio produktowe. Naszym celem jest ciągły rozwój produktów i zapewnienie bezpieczeństwa pracowników. Kwestie ochrony środowiska oraz zrównoważonego rozwoju są również bardzo istotne.

Dotychczasowe sukcesy H+H Polska potwierdzają, że strategia działania oparta na autentycznym zaangażowaniu oraz szacunku do otoczenia sprawdza się doskonale. Firma trzykrotnie zdobyła tytuł Budowlanej Firmy Roku (2014, 2017 i 2019) oraz została Kreatorem Budownictwa Roku 2020. Piotr Dauksza, Prezes Zarządu H+H Polska otrzymał natomiast dwukrotne wyróżnienia w kategorii Osobowość branży budowlanej 2014 i 2017, Polski Herkules 2019 oraz Kreator Budownictwa 2020.

A to już wiesz?  Biżuteryjne pomysły na walentynkowy prezent

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
15 lat rozwoju H+H Polska , H+H - Firma H+H obchodzi 15-lecie działalności biznesowej w Polsce. Mocną pozycję na polskim rynku H+H zawdzięcza przejrzystej filozofii i solidnej ofercie produktowej. Przewodnie hasło, „Partner w budowaniu ścian”, odzwierciedla przemyślaną strategię, w której priorytetem jest fachowe wsparcie projektantów, wykonawców i inwestorów na każdym etapie budowy.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy