Budownictwo wineo

Biopodłoga PURLINE wineo 1200 – eko-design w najdoskonalszej postaci

Biopodłoga PURLINE wineo 1200 – eko-design w najdoskonalszej postaci
Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że dom nie jest zwykłym budynkiem, ale przestrzenią życia rodzinnego. Urządzając własne cztery kąty trzeba zatem myśleć nie tylko o funkcjonalności i kwestiach wizualnych, ale również o bezpieczeństwie i komforcie przyszłych mieszkańców. Najlepszym sposobem na pogodzenie wszystkich tych wymogów jest wybór nowoczesnych materiałów wykończeniowych, wytwarzanych z przyjaznych ludziom i środowisku surowców. Takich, jak wyjątkowe, ekologiczne biopodłogi PURLINE wineo 1200 z autentyczną, 4-stronną

Data publikacji: 2021-02-23
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Biopodłoga PURLINE wineo 1200 – eko-design w najdoskonalszej postaci
Kategoria: wineo

Biopodłoga PURLINE wineo 1200 – eko-design w najdoskonalszej postaci , wineo - Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że dom nie jest zwykłym budynkiem, ale przestrzenią życia rodzinnego. Urządzając własne cztery kąty trzeba zatem myśleć nie tylko o funkcjonalności i kwestiach wizualnych, ale również o bezpieczeństwie i komforcie przyszłych mieszkańców. Najlepszym sposobem na pogodzenie wszystkich tych wymogów jest wybór nowoczesnych materiałów wykończeniowych, wytwarzanych z przyjaznych ludziom i środowisku surowców. Takich, jak wyjątkowe, ekologiczne biopodłogi PURLINE wineo 1200 z autentyczną, 4-stronną fugą. Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że dom nie jest zwykłym budynkiem, ale przestrzenią życia rodzinnego. Urządzając własne cztery kąty trzeba zatem myśleć nie tylko o funkcjonalności i kwestiach wizualnych, ale również o bezpieczeństwie i komforcie przyszłych mieszkańców. Najlepszym sposobem na pogodzenie wszystkich tych wymogów jest wybór nowoczesnych materiałów wykończeniowych, wytwarzanych z przyjaznych ludziom i środowisku surowców. Takich, jak wyjątkowe, ekologiczne biopodłogi PURLINE wineo 1200 z autentyczną, 4-stronną fugą.

Innowacyjna biopodłoga PURLINE wineo 1200 to idealna propozycja dla tych, którzy we własnym domu nie idą na aranżacyjne kompromisy i wybierają materiały tylko z najwyższej półki. Tegoroczna nowość wineo to bowiem najlepszy przykład produktu łączącego trwałość, stabilność i doskonały design z najwyższymi, ekologicznymi standardami. Wszystko za sprawą zastosowania przy produkcji podłóg wyjątkowo trwałego kompozytu o nazwie ecuran, który powstaje wyłącznie z naturalnych i odnawialnych składników, jak oleje roślinne i kreda. Brak sztucznych dodatków, chloru, rozpuszczalników i plastyfikatorów nie tylko sprawia, że nawierzchnia jest nieszkodliwa dla środowiska naturalnego, ale także nie wydziela nieprzyjemnych zapachów ani niekorzystnych dla zdrowia substancji lotnych. W praktyce oznacza to, że w pomieszczeniach, w których zamontowana jest biopodłoga PURLINE wineo 1200 mogą bezpiecznie i bez żadnych ograniczeń przebywać dzieci, seniorzy, alergicy i osoby zmagające się z astmą. Niska emisyjność ma jeszcze jeden atut – w przypadku pożaru organiczne podłogi wineo nie wydzielają toksycznych oparów i praktycznie nie dymią, co również przekłada się na większy poziom bezpieczeństwa.

Więcej niż zwykła podłoga…

Podłoga z pozoru pełni w pomieszczeniu tylko jedną rolę – stanowi stabilny i bezpieczny grunt pod nogami gości i domowników. W praktyce jest ona jednak również ważną przestrzenią życia rodzinnego. To przecież na podłodze niemowlęta uczą się chodzić, starsze dzieci bawią się, odpoczywają i rysują,a dorośli ćwiczą czy też relaksują się z książką lub pilotem od telewizora w ręku. Projektanci innowacyjnej kolekcji wineo 1200 wzięli pod uwagę wszystkie te aspekty, dlatego też podłoga z ecuranu jest nie tylko trwała, wytrzymała i odporna na uszkodzenia, ale również cicha, ciepła i miękka w dotyku, a do tego antypoślizgowa oraz przyjazna dla stawów. Można zatem śmiało wybrać ją do salonu, jadalni, pokoju dziecięcego, a nawet do kuchni i łazienki. Dla jeszcze większego komfortu domowników producent zadbał, aby nawierzchnia nadawała się do montażu na ogrzewaniu podłogowym i była łatwa do utrzymania w czystości.

A to już wiesz?  Świat widziany przez okno sztuki

Design dla wymagających

Biopodłoga PURLINE spełnia najwyższe standardy ekologiczne i zachwyca parametrami technicznymi, jednak jej mocną stroną jest również znakomity design. Różnorodność kolorów, wzorów i faktur sprawia, że propozycja marki wineo zadowoli nawet największych estetów. Co więcej, nowa kolekcja wineo 1200 – jako pierwsza wśród organicznych podłóg PURLINE posiada 4-stronną fugę i występuje w trzech wariantach montażu (wersja do klejenia, na click oraz Multi-Layer) w klasie użytkowej 23/33 lub 23/33/42. Jeżeli chodzi o sam wygląd nawierzchni, to w linii wineo 1200 wood do wyboru jest 8 drewnopodobnych dekorów, utrzymanych w różnych tonacjach brązu i zachwycających elegancką, naturalną strukturą powierzchni. Pod nazwą wineo 1200 stone kryją się natomiast wyjątkowe dekory o optyce betonowych płytek. Taka szeroka paleta barw i rozmiarów sprawia, że nowe biopodłogi PURLINE marki wineo bez trudu można dopasować do swojego gustu, a także wymogów pomieszczenia.

Ekologiczne podłogi wineo 1200 przeznaczone są do intensywnego użytkowania w prywatnych obszarach mieszkalnych i do zwykłego użytkowania w obszarach komercyjnych, o czym świadczy klasa zastosowania 23/33/42. Z powodzeniem można wykorzystywać je nawet w projektach architektonicznych spełniających najwyższe standardy zrównoważonego budownictwa, w tym certyfikowanych systemach BREEAM, LEED czy EDP. W kwestiach ekologii biopodłogi PURLINE również nie mają sobie równych, czego potwierdzeniem są między innymi certyfikaty cradle to cradle, CreBlue Angel, Austrian eco-label, Greenguard, a także FloorScore.

 

Dodatkowe informacje o produktach marki wineo dostępne są na stronie internetowej: https://www.wineo-polska.pl/

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Biopodłoga PURLINE wineo 1200 – eko-design w najdoskonalszej postaci , wineo - Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że dom nie jest zwykłym budynkiem, ale przestrzenią życia rodzinnego. Urządzając własne cztery kąty trzeba zatem myśleć nie tylko o funkcjonalności i kwestiach wizualnych, ale również o bezpieczeństwie i komforcie przyszłych mieszkańców. Najlepszym sposobem na pogodzenie wszystkich tych wymogów jest wybór nowoczesnych materiałów wykończeniowych, wytwarzanych z przyjaznych ludziom i środowisku surowców. Takich, jak wyjątkowe, ekologiczne biopodłogi PURLINE wineo 1200 z autentyczną, 4-stronną fugą.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy