nieruchomości

Chcesz przeprowadzić się do dużego miasta? Sprawdź, jak łatwo to zaplanować

Chcesz przeprowadzić się do dużego miasta? Sprawdź, jak łatwo to zaplanować
Wyboru mieszkania nie powinno się rozpoczynać od przeglądania ofert dostępnych na rynku nieruchomości. Oto prosty plan poszukiwania idealnej lokalizacji, dzięki któremu przeprowadzka do dużego, nieznanego dla nas miasta będzie o wiele

Data publikacji: 2017-01-25
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Chcesz przeprowadzić się do dużego miasta? Sprawdź, jak łatwo to zaplanować
Kategoria: BIZNES, Nieruchomości

Wyboru mieszkania nie powinno się rozpoczynać od przeglądania ofert dostępnych na rynku nieruchomości. Oto prosty plan poszukiwania idealnej lokalizacji, dzięki któremu przeprowadzka do dużego, nieznanego dla nas miasta będzie o wiele łatwiejsza.

Chcesz przeprowadzić się do dużego miasta? Sprawdź, jak łatwo to zaplanować BIZNES, Nieruchomości - Wyboru mieszkania nie powinno się rozpoczynać od przeglądania ofert dostępnych na rynku nieruchomości. Oto prosty plan poszukiwania idealnej lokalizacji, dzięki któremu przeprowadzka do dużego, nieznanego dla nas miasta będzie o wiele łatwiejsza.

Planowania zakupu mieszkania nie należy zaczynać od przeglądania ofert dostępnych na rynku. Idealne M powinno być skrojone na miarę – dobrane pod nasze indywidualne potrzeby, możliwości i plany na przyszłość. To one powinny determinować wybór. Skrócimy w ten sposób czas na dojazdy, pozbędziemy się problemu niewystarczającej lub wprost przeciwnie – niewykorzystywanej powierzchni i ułatwimy dostęp do ulubionej rozrywki. Oto krótki poradnik, dzięki któremu dowiecie się, jak w prosty sposób zaplanować zakup mieszkania w wielkim mieście.

 

1. Określić zasoby finansowe

To najważniejszy punkt przygotowań. Jeśli nie zgromadziliśmy wystarczającej kwoty, musimy ustalić naszą zdolność kredytową. Przewidywaną pulę pieniędzy powinniśmy podzielić na bezpośredni koszt nieruchomości i rezerwę na dodatkowe opłaty – jak chociażby taksa notarialna, założenie księgi wieczystej czy późniejsze urządzanie wnętrza. Określenie naszego budżetu pozwala na wstępną selekcję ofert, które pojawiają się na rynku nieruchomości.

2. Wybrać najważniejsze kryteria

Pieniądze to tylko jeden z wielu czynników, jakie należy wziąć pod uwagę. Skupmy się na tych elementach, z którymi będziemy mieć do czynienia każdego dnia. Konieczność długich dojazdów generuje koszty i zabiera cenny czas.

Zastanówmy się, jak istotne jest dla nas położenie nieopodal miejsca pracy lub szkoły? Jak często chodzimy na zakupy? Preferujemy rozrywkę w kinach, kręgielniach czy może jogging na łonie natury?

Możemy w tym celu stworzyć mapę miejsc, w obrębie których najczęściej się poruszamy. Pozwoli to na precyzyjne określenie dzielnic, które możemy wziąć pod uwagę.

A to już wiesz?  Ile kosztują w Warszawie najtańsze nowe mieszkania

3. Ustalić potrzeby i plany

Równie ważne jest sprecyzowanie potrzeb. Takie posunięcie pozwoli określić, jakiego typu mieszkania szukamy. Weźmy pod uwagę nie tylko bieżącą sytuację, lecz także perspektywy na najbliższe 5–10 lat. Planujemy powiększenie rodziny? Lubimy spędzać czas w domu czy raczej preferujemy rozrywki oferowane przez miasto? Gotujemy samodzielnie czy jemy głównie w restauracjach? Potrzebujemy wygospodarowania powierzchni na domowe biuro bądź osobną garderobę czy może wystarczy nam jedno- lub dwupokojowe mieszkanie?

– Niektórym pomaga tu wyobrażenie sobie swojego wymarzonego M. Może okazać się, że od zawsze chcieliśmy zamieszkać w luksusowym apartamentowcu, takim jak Bulwar Drobnera w śródmieściu, a inni mogą odkryć, że wolą żyć w pobliżu parku, jak w przypadku Słonecznego Zakątka – podpowiada Emil Basta, pracownik wrocławskiego dewelopera WPBM „Mój Dom” S.A.

4. Sprawdzić opinie

Odwiedźmy każdą z wybranych dzielnic. Postarajmy się w pełni poczuć klimat tego miejsca. Wybierzmy się do lokalnych kawiarni i sklepów, spróbujmy poznać mieszkających tu ludzi. Czy osiedle jest względnie bezpieczne? Jakie doznania estetyczne wywołują te lokalizacje? Jeśli planujemy przeniesienie dzieci do innej szkoły, możemy uprzednio odwiedzić wybrane placówki i porozmawiać z nauczycielami. Zapoznanie się z warunkami, w których dziecko będzie się uczyło, jest bardzo istotną kwestią.

Dobrze, jeśli sprawdzimy również stan dróg i czas dojazdu do ważnych dla nas miejsc w godzinach szczytu. Nieocenionym źródłem wiedzy może okazać się też Internet. Czerpmy jednak informacje z kilku różnych źródeł.

5. Wybrać inwestycję

Po zdecydowaniu się na najatrakcyjniejszą dzielnicę – czas na wybór inwestycji. W tym celu wybierzmy się na targi mieszkaniowe lub dni otwarte dewelopera oraz odwiedźmy strony internetowe i biura sprzedaży. Spróbujmy wybrać maksymalnie trzy oferty, które wydają się najkorzystniejsze. – Nie zapominajmy o sprawdzeniu planu zagospodarowania przestrzennego. Dzięki temu dowiemy się, jakie inwestycje mają powstać w pobliżu rozważanej przez nas lokalizacji – przestrzega Emil Basta. – Na ogół taki dokument dostępny jest na stronie internetowej urzędu miasta. Jeśli powyższe informacje okażą się satysfakcjonujące, na koniec zapoznajmy się z historią dewelopera.

A to już wiesz?  Jaki kredyt i dopłaty

6. Dokładnie oglądnąć mieszkanie

Przy oglądaniu lokalu zwróćmy uwagę na położenie względem słońca. Czy mieszkanie nie jest za ciemne? Czy dobrze izoluje hałasy dobiegające z ulicy? Czy układ pomieszczeń odpowiada naszym potrzebom? Jeśli mamy taką możliwość, oglądnijmy lokal z osobą, która przynajmniej raz miała styczność z kupowaniem nieruchomości z rynku pierwotnego.

Warto pamiętać, że w poszukiwaniu idealnego miejsca do życia pośpiech jest złym doradcą. Każdy z tych kroków zaplanujmy na tyle wcześniej, aby dać sobie czas na szczegółowe rozważenie oferty, a wówczas podejmiemy najlepszą decyzję.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Chcesz przeprowadzić się do dużego miasta? Sprawdź, jak łatwo to zaplanować BIZNES, Nieruchomości - Wyboru mieszkania nie powinno się rozpoczynać od przeglądania ofert dostępnych na rynku nieruchomości. Oto prosty plan poszukiwania idealnej lokalizacji, dzięki któremu przeprowadzka do dużego, nieznanego dla nas miasta będzie o wiele łatwiejsza.
Hashtagi: #BIZNES #Nieruchomości

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy