Wiadomości branżowe

Ekspresowa renowacja metalowego ogrodzenia

Ekspresowa renowacja metalowego ogrodzenia
Metalowy płot po zimie często nie prezentuje się dobrze. Gruntowna renowacja ogrodzenia to jednak czasochłonne zajęcie. Jest jednak prosty sposób na ekspresowe odnawianie metalowych powierzchni. Marka Dekoral podpowiada, jak to zrobić. Niskie temperatury oraz wilgoć zazwyczaj sprawiają, że po zimie metalowe ogrodzenie wokół domu lub na działce nie wygląda zbyt dobrze. Wyblakłe kolory, rdza oraz odpadająca, stara farba – to wszystko sprawia, że koniecznym staje się gruntowna renowacja płotu, która jest jednak dość czasochłonnym rozwiązaniem. W takiej sytuacji alternatywą może okazać się wybór produktu do stosowania bezpośrednio na rdzę: - Zazwyczaj odnawianie startych, metalowych powierzchni wymaga bardzo dokładnego usunięcia rdzy oraz zastosowania farby podkładowej. Dobrą alternatywę stanowią produkty takie, jak np. Dekoral Emalia Antykorozyjna, polecana do podłoży stalowych oraz żeliwnych. Można ją stosować bezpośrednio na rdzę, a dodatkowo nie wymaga nakładania produktów podkładowych. Wystarczy jedynie dobrze oczyścić podłoże przed aplikacją emalii. Dzięki temu

Metalowy płot po zimie często nie prezentuje się dobrze. Gruntowna renowacja ogrodzenia to jednak czasochłonne zajęcie. Jest jednak prosty sposób na ekspresowe odnawianie metalowych powierzchni. Marka Dekoral podpowiada, jak to zrobić.

Niskie temperatury oraz wilgoć zazwyczaj sprawiają, że po zimie metalowe ogrodzenie wokół domu lub na działce nie wygląda zbyt dobrze. Wyblakłe kolory, rdza oraz odpadająca, stara farba ? to wszystko sprawia, że koniecznym staje się gruntowna renowacja płotu, która jest jednak dość czasochłonnym rozwiązaniem. W takiej sytuacji alternatywą może okazać się wybór produktu do stosowania bezpośrednio na rdzę: – Zazwyczaj odnawianie startych, metalowych powierzchni wymaga bardzo dokładnego usunięcia rdzy oraz zastosowania farby podkładowej. Dobrą alternatywę stanowią produkty takie, jak np. Dekoral Emalia Antykorozyjna, polecana do podłoży stalowych oraz żeliwnych. Można ją stosować bezpośrednio na rdzę, a dodatkowo nie wymaga nakładania produktów podkładowych. Wystarczy jedynie dobrze oczyścić podłoże przed aplikacją emalii. Dzięki temu renowację ogrodzenia można przeprowadzić wyjątkowo szybko, a efekt naszej pracy będzie naprawdę trwały. Co więcej, Emalię Antykorozyjną możemy wykorzystać zarówno do odnowienia płotu, jak i metalowego stolika czy balustrady na balkonie ? wyjaśnia Anna Łatoszyńska, manager marki Dekoral.

Błyskawiczny remont płotu

Pracę najlepiej rozpocząć od dokładnej oceny stanu podłoża. Wszelkie niezwiązane warstwy starej farby lub luźną rdzę należy usunąć gruboziarnistym papierem ściernym bądź drucianą szczotką (w innym wypadku grozi nam sytuacja, w której farba zacznie odpadać wraz z luźnymi powłokami). Natomiast w przypadku powierzchni dobrze związanych, lecz jedynie zaatakowanych korozją wystarczy usunięcie zabrudzeń oraz zmatowienie całości za pomocą drobnoziarnistego papieru ściernego.

Do malowania możemy przystąpić przy temperaturze od 10 do 25 stopni Celsjusza. Dlatego też ciepła wiosna to idealny czas ku temu. Przed przystąpieniem do aplikacji emalię dobrze jest wymieszać, a w razie potrzeby także rozcieńczyć dedykowanym do wyrobów ftalowych rozcieńczalnikiem. W zależności od rodzaju i budowy ogrodzenia możemy wykorzystać zarówno wałek, jak i pędzel. Po nałożeniu pierwszej warstwy do aplikacji kolejnej możemy przystąpić po upływie 1-2 godzin. Do uzyskania pełnego efektu ochronnego zaleca się nałożenie 2 lub 3 warstw produktu. Po zakończeniu pracy nie zapominajmy o dokładnym umyciu narzędzi.

A to już wiesz?  Rossmann trzeci raz z rzędu najlepszym najemcą

Dekoral Emalia Antykorozyjna

  • ftalowa emalia przeznaczona do malowania przedmiotów metalowych i żeliwnych, eksploatowanych na zewnątrz oraz wnętrza pomieszczeń

  • do stosowania bezpośrednio na rdzę

  • nie wymaga stosowania farb gruntujących oraz podkładowych

  • maksymalnie krótki czas pracy

  • 14 kolorów gotowych

  • wydajność: do 9 m2 / L

  • metody aplikacja: wałek, pędzel, natrysk

  • nanoszenie drugiej warstwy: po 1-2 h lub 24 h

  • cena: od 15 zł brutto / 0,25 L

www.dekoral.pl

https://secure.netpr.pl/s2/press-office#release-273544

Źródło Dekoral. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy