nieruchomości

Fabryka Norblina – nowa nazwa

Fabryka Norblina – nowa nazwa
Na półmetku procesu rewitalizacji dawnych zakładów Norblin, Bracia Buch i T. Werner na warszawskiej Woli inwestor - firma Capital Park - stawia na nową nazwę inwestycji. Fabryka

Data publikacji: 2019-09-12
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Fabryka Norblina – nowa nazwa
Kategoria: BIZNES, Nieruchomości

Na półmetku procesu rewitalizacji dawnych zakładów Norblin, Bracia Buch i T. Werner na warszawskiej Woli inwestor – firma Capital Park – stawia na nową nazwę inwestycji. Fabryka Norblina.

Fabryka Norblina - nowa nazwa BIZNES, Nieruchomości - Na półmetku procesu rewitalizacji dawnych zakładów Norblin, Bracia Buch i T. Werner na warszawskiej Woli inwestor - firma Capital Park - stawia na nową nazwę inwestycji. Fabryka Norblina.

Na półmetku procesu rewitalizacji dawnych zakładów Norblin, Bracia Buch i T. Werner na warszawskiej Woli inwestor – firma Capital Park – stawia na nową nazwę inwestycji. Fabryka Norblina – tak finalnie będzie się nazywał wielofunkcyjny kompleks u zbiegu ulic Żelaznej, Prostej i Łuckiej. Jego otwarcie jest planowane w II Q 2021 roku.

Fabryka Norblina jest naszą flagową inwestycją. Dokładamy wszelkich starań, żeby było to miejsce wyjątkowe, tętniące życiem, otwarte na mieszkańców Woli, Warszawy, ale też odwiedzających stolicę w celach biznesowych czy turystycznych. Staramy się dopracować każdy szczegół tak, by każdy mógł znaleźć w nowym kompleksie coś dla siebie, a jednocześnie poczuć ducha tego miejsca – mówi Kinga Nowakowska, dyrektor operacyjna i członek zarządu Grupy Capital Park. W przypadku projektu z tak wyjątkową historią, jego nazwa powinna być spójna z tożsamością tego miejsca, dlatego dążyliśmy do uzyskania prawa do jej wykorzystania. Nasze starania zakończyły się pomyślnie i na półmetku prac postanowiliśmy postawić na nazwę Fabryka Norblina. Jest ona głęboko zakorzeniona w pamięci warszawiaków, pozytywnie przez nich kojarzona i stanowi historyczne dziedzictwo Warszawy, które czujemy się w obowiązku kultywować – dodaje.

Nowy kompleks będzie stanowił integralną część miasta. Na pofabrycznych terenach powstaje ponad 66 tys. mkw. powierzchni użytkowej, z czego 40 tys. mkw. będą stanowiły biura. Pozostałe ponad 26 tys. mkw. będzie kompilacją kilku funkcji: handlowej, gastronomicznej, usługowej, rozrywkowej, kulturalnej oraz wellness. Na tej powierzchni znajdzie się m.in. kino butikowe, BioBazar, foodhall z ponad 20 konceptami gastronomicznymi, Piano Bar z muzyką na żywo oraz zlokalizowana na 9. piętrze restauracja The Garden z widokiem na centrum Warszawy. Wśród najemców biurowych znajdzie się m.in. nowy koncept coworkingowy na polskim rynku – rent24. Dla użytkowników kompleksu został przewidziany 4-poziomowy, podziemny parking na 750 miejsc oraz 200 dedykowanych miejsc dla rowerzystów. Budynki będą wyposażone w szereg ekologicznych rozwiązań – w fazie projektowej otrzymały precertyfikację BREEAM na poziomie Very Good.

A to już wiesz?  Ekoprojektowanie tarasów, czyli dlaczego warto postawić na kompozyt drewna

Na terenie Fabryki Norblina powstaną ogólnodostępne pasaże, uliczki i skwery. Zewnętrzne przestrzenie wspólne z ogródkami gastronomicznymi oraz miejscami do wypoczynku zajmą powierzchnię ok. 4 tys. mkw. Dodatkowo, razem z sąsiednimi deweloperami, Grupa Capital Park chce w wyjątkowy sposób połączyć inwestycje wspólną, zieloną przestrzenią, by osoby pracujące w powstających biurowcach czy tu mieszkające mogły korzystać z całego bogactwa oferty odnowionej dzielnicy.

Dla upamiętnienia historii zakładów przy ulicy Żelaznej, inwestor tworzy Otwarte Muzeum Dawnej Fabryki Norblina. Każdy, kto w przyszłości będzie korzystał z biur, strefy handlowej, usługowej czy gastronomicznej będzie mógł zetknąć się z historią tego miejsca. Stąd koncepcja muzeum otwartego, które powstanie na terenie kompleksu. Osią ekspozycji będą trzy główne ścieżki zwiedzania: obiekty architektoniczne (9 wpisanych do rejestru zabytków i 2 historyczne), maszyny i urządzenia (42 wpisane do rejestru i 8 poza rejestrem, uzupełnionych reliktami dodatkowego wyposażenia technologicznego i wnętrz hal fabrycznych) oraz ludzie. Nazwy wszystkich pasaży i uliczek będą pochodziły od osób, które odegrały ważną rolę w historii dawnej fabryki lub były z nią związane. Pojawi się więc m.in. pasaż Ludwika Norblina, Teodora Wernera, a także uliczka Albertyny Werner, braci Buch czy Franciszka Ryxa, znanego kamerdynera króla Stanisława Augusta.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Fabryka Norblina - nowa nazwa BIZNES, Nieruchomości - Na półmetku procesu rewitalizacji dawnych zakładów Norblin, Bracia Buch i T. Werner na warszawskiej Woli inwestor - firma Capital Park - stawia na nową nazwę inwestycji. Fabryka Norblina.
Hashtagi: #BIZNES #Nieruchomości

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy