Budownictwo

Formal White Tie & Black Tie – czyli jak zabłysnąć na przyjęciu

Formal White Tie & Black Tie – czyli jak zabłysnąć na przyjęciu
Warszawa, 27 grudnia 2017 r. Karnawał bez wątpienia jest jednym z tych okresów w roku, kiedy mamy okazję uczestniczyć w największej ilości przyjęć, a co

Warszawa, 27 grudnia 2017 r.

Karnawał bez wątpienia jest jednym z tych okresów w roku, kiedy mamy okazję uczestniczyć w największej ilości przyjęć, a co za tym idzie zaprezentowania się w przeróżnych kreacjach i dodatkach. Najlepszym uzupełnieniem looku jest biżuteria. Elizabeth Taylor – posiadaczka wielu wyjątkowych dzieł sztuki jubilerskiej – mawiała: „Uwielbiam nosić klejnoty. Bynajmniej nie dlatego, że należą do mnie. Nie da się przecież posiąść blasku, można go tylko podziwiać”.

Formal White Tie i Black Tie to nic innego jak dress code obowiązujący podczas oficjalnych przyjęć. Ważne jest zastosowanie się do niego, jeśli nie chcemy źle wypaść czy wyglądać inaczej niż wszyscy. Formal White Tie daje zdecydowanie większe pole do popisu. Podczas takich spotkań suknie powinny być iście balowe, najlepiej połyskujące z dużą ilością zdobień i do tego oczywiście biżuteria. Dodatki w karnawale są niezwykle ważne. Często odpowiednio dobrane są w stanie zmienić cały look. W przypadku Black Tie zasada jest podobna, suknia musi być długa, nieco mniej zdobiona niż w przypadku poprzedniego dress code. Tutaj granie biżuterią i dodatkami jest również wskazane. Poniżej przedstawiamy kilka klasyków z propozycji Domu Jubilerskiego A&A, które będą świetnym uzupełnieniem karnawałowych stylizacji.

Diament
Diamenty są najdroższymi z kamieni szlachetnych. Występują bardzo rzadko, a koszt ich wydobycia jest bardzo wysoki. Najbardziej popularne białe okazy od wieków zdobią dłonie kobiet. Do łask powraca także biżuteria z kolorowymi diamentami. W ubiegłym roku, podczas licytacji w Hong Kongu, za kwotę 72,1 miliona dolarów sprzedano „Różową Gwiazdę”, czyli największy różowy diament na świecie o masie 59,6 karata.
Białe brylanty – tak jak ten na zdjęciu – są bardzo klasyczne, dzięki czemu uzupełnią idealnie każdą stylizację. Nawet przy skromnych sukniach, ten wyjątkowy kamień pozwoli nam czuć się wyjątkowo i błyszczeć w towarzystwie. To dobry wybór na przyjęcia gdzie obowiązuje zarówno Black Tie jak i Formal White Tie.

A to już wiesz?  7 kultowych zabaw z dzieciństwa, które musisz pokazać swoim dzieciom!

Czarny diament
Czarne diamenty występują dużo rzadziej niż białe, mają mniejszą wartość, co nie przeszkadza temu, że są bardzo efektowne. Najbardziej znanym czarnym diamentem jest „Czarny Orłow”. Swoją nazwę zawdzięcza właścicielce rosyjskiej księżniczce, Nadii Vyegin Orłow. Ostatni raz kamień został zaprezentowany w naszyjniku z platyny w towarzystwie 443 bezbarwnych diamentów podczas aukcji domu aukcyjnego Christie, gdzie został wylicytowany za 352 000 dolarów. Czarne diamenty jak sama nazwa wskazuje, będą dobrym wyborem na przyjęcia gdzie obowiązuje Black Tie. Najważniejsze jest aby kamień pasował do właścicielki, suknia jest już wtedy tylko uzupełnieniem całości.

Rubin

Rubin to kamień szlachetny, którego symbolika związana jest z małżeństwem. Astrologowie zauważyli, że biżuteria z rubinami noszona przez zamężne kobiety i żonatych mężczyzn sprzyja trwałości ich związków. Według wierzeń rubin chroni przed złem i sprzyja szczęściu, dlatego traktowany jest często jako talizman. Aby wzmocnić działanie kamieni, rubiny najczęściej oprawiane są w złoto i noszone blisko przy skórze. Ta propozycja nie jest jednak zarezerwowana wyłącznie dla małżeństw. Na taki dodatek często decydują się panie ceniące dostojne i zdobne stylizacje, a więc Formal White Tie to przyjęcie skrojone pod ten kamień.

Czarna perła

Czarne perły, są niezwykle rzadkie, a co za tym idzie bardzo pożądane. Wynika to z długiego procesu hodowania, który jest o wiele bardziej skomplikowany niż w przypadku pereł białych. Koneserzy cenią sobie perły naturalne ze względu na ich ograniczoną dostępność, ale znane są także ich zdrowotne właściwości. Uważa się, że regulują gospodarkę hormonalną organizmu i oczyszczają go z toksyn. Czarne perły będą pasować niemal do wszystkiego. Znaczenie oczywiście ma to, w jaki sposób są oprawione. Niemiej jednak biżuteria z perłami, będzie stosowna na każde z karnawałowych przyjęć.

A to już wiesz?  Remont dachu – jak dobrać produkty uszczelniające do różnych materiałów po-kryciowych?

Szafir
Szafir jest bardzo cenionym kamieniem, co zawdzięcza między innymi swojej twardości. Ta cecha jest niezwykle ważna dla każdego jubilera, ponieważ pozwala na odpowiednie oszlifowanie minerału. Szafiry symbolizują czystość, mądrość i nieśmiertelność. Najbardziej znanym z tej grupy kamieni jest Blue Belle of Asia, 400-karatowy szafir, który, ze względu na swoją ogromną wartość, trzymany jest w sejfie kamieni szlachetnych w Wielkiej Brytanii. W 2014 roku, podczas aukcji w Stanach Zjednoczonych, został wylicytowany za 22 miliony dolarów. Szafiry są zdecydowanie jednymi z bardziej dostojnych kamieni szlachetnych, co sprawia że dobierane są, jako dodatek przy oficjalnych okazjach (Formal White Tie).

Szmaragd
Biżuteria ze szmaragdami ma niezwykłe walory estetyczne. Szmaragdy mają udowodnione naukowo działania lecznicze – wpływają bardzo dobrze na wzrok. Jedną z ich największych wielbicielek była Kleopatra, dla której jej poddani pozyskiwali szmaragdy w starożytnych kopalniach. Szmaragd to szlachetny kamień, który od zawsze podkreśla urodę, dostojność i wysokie urodzenie. To kamień, który podobnie jak szafir będzie odpowiednim wyborem przy bardziej podniosłym, karnawałowym przyjęciu (Formal White Tie).

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy