Aktualności

Garmin otwiera nowoczesną fabrykę pod Wrocławiem

Garmin otwiera nowoczesną fabrykę pod Wrocławiem
GARMIN OTWIERA NOWOCZESNĄ FABRYKĘ POD WROCŁAWIEM W nowym zakładzie wytwarzane będą samochodowe urządzenia informacyjno-rozrywkowe oraz inne produkty z przeznaczeniem na rynek europejski. Garmin International Inc.,

GARMIN OTWIERA NOWOCZESNĄ FABRYKĘ POD WROCŁAWIEM

W nowym zakładzie wytwarzane będą samochodowe urządzenia informacyjno-rozrywkowe oraz inne produkty z przeznaczeniem na rynek europejski.

Garmin International Inc., część Garmin Ltd. poinformował o otwarciu nowej fabryki Garmin Wroclaw, zaawansowanego technologicznie zakładu produkującego kompleksowe rozwiązania OEM (ang. Original Equipment Manufacturer) oraz elektroniki użytkowej dla europejskich odbiorców. Budynek z certyfikatem zrównoważonego budownictwa BREEAM ma blisko 30 000 m kw. powierzchni produkcyjno-dystrybucyjnej. Nowy obiekt Garmin zlokalizowany jest w SERGO Logistics Park Wrocław w pobliżu skrzyżowania autostrad A4 i A8, co pozwoli na sprawną dystrybucję samochodowych produktów informacyjno-rozrywkowych w całej Europie.

“Dzięki pobliskim autostradom i lotnisku oraz możliwości współpracy z wysoko wykwalifikowaną kadrą, Wrocław jest idealną lokalizacją dla pierwszego w Europie zakładu produkcyjnego skupiającego się na obsłudze naszych klientów motoryzacyjnych z całego regionu. Przed podjęciem decyzji o ulokowaniu inwestycji pod Wrocławiem, prowadziliśmy szeroko zakrojone poszukiwania odpowiedniego miejsca w całej Europie. Chcielibyśmy podziękować lokalnej i regionalnej administracji, a także SERGO za ich partnerskie podejście podczas całego procesu.” – mówi Sean Biddlecombe, dyrektor zarządzający Garmin EMEA.

W tym roku rozpocznie się prototypowa produkcja, a następnie z linii produkcyjnej zjadą pierwsze produkty konsumenckie. Pierwsze gotowe do użycia systemy elektronicznych urządzeń dla pojazdów spodziewane są rok później – w 2022 r. Aktualnie zakład przygotowuje się do jak najszybszego uruchomienia procesu produkcji, prowadząc rekrutację inżynierów procesowych, techników i operatorów montażu.

O marce Garmin

Od ponad 30 lat Garmin jest pionierem w wykorzystywaniu systemu GPS w nawigacji, oprogramowaniu i urządzeniach bezprzewodowych dedykowanych osobom prowadzącym aktywny tryb życia. Marka dostarcza rozwiązania dla pięciu głównych gałęzi jakimi są motoryzacja, lotnictwo, żegluga, outdoor i rekreacja. Więcej informacji dostępnych jest w wirtualnym centrum prasowym Garmin pod adresem garmin.com/newsroom, Dodatkowe informacje można także uzyskać kontaktując się działem Media Relations albo odwiedzając nasz profil na Facebooku.

A to już wiesz?  Hania Rani zwycięzcą FIRESTONE Headliners of Tomorrow!

O Garmin OEM
Produkty Garmin OEM to przystępne dla użytkownika, innowacyjne rozwiązania elektroniki samochodowej, które cechują się nie tylko atrakcyjnym wzornictwem, a także najwyższą jakością wykonania i przydatną na co dzień funkcjonalność. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę auto-oem.garmin.com

###

O Garmin International, Inc. Garmin International, Inc. jest spółką zależną od Garmin Ltd. (Nasdaq: GRMN). Firma Garmin Ltd. jest zarejestrowana w Szwajcarii, a jej główne oddziały znajdują się w Stanach Zjednoczonych, na Tajwanie i w Wielkiej Brytanii. Garmin jest zarejestrowanym znakiem towarowym.

Wszystkie inne marki, nazwy produktów, nazwy firm, znaki towarowe i znaki usługowe są własnością ich odpowiednich właścicieli. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Uwaga dotycząca oświadczeń prognozujących:
Niniejsza informacja zawiera wypowiedzi prognozujące dotyczące firmy Garmin Ltd. i jej działalności. Takie stwierdzenia są oparte na aktualnych oczekiwaniach kierownictwa. Wybiegające w przyszłość wydarzenia i okoliczności omówione w tej publikacji mogą nie wystąpić, a rzeczywiste wyniki mogą się znacznie różnić w wyniku znanych i nieznanych czynników ryzyka i niepewności wpływających na firmę Garmin, w tym między innymi czynników ryzyka wymienionych w raporcie rocznym Formularz 10-K za rok zakończony 28 grudnia 2019 r. Złożony przez firmę Garmin w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (numer akt komisji 0-31983). Kopia tego formularza 10-K jest dostępna pod adresem https://www.garmin.com/en-US/company/investors/earnings/. Żadne stwierdzenie dotyczące przyszłości nie może być zagwarantowane. Oświadczenia dotyczące przyszłości są aktualne tylko na dzień ich sporządzenia, a firma Garmin nie zobowiązuje się do publicznego aktualizowania ani korygowania jakichkolwiek stwierdzeń dotyczących przyszłości, czy to w wyniku nowych informacji, przyszłych wydarzeń ani w inny sposób.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy