Budownictwo

Karnawałowe wariacje smakowe z herbatą

Karnawałowe wariacje smakowe z herbatą
Informacja prasowa Poznań, 17 stycznia 2018 roku Karnawał to kilka wyjątkowych tygodni w roku, kiedy o wiele częściej i chętniej uczestniczymy w zabawach i maskaradach.

Informacja prasowa
Poznań, 17 stycznia 2018 roku

Karnawał to kilka wyjątkowych tygodni w roku, kiedy o wiele częściej i chętniej uczestniczymy w zabawach i maskaradach. Ubieramy się wtedy w stroje ozdobione cekinami, falbanami czy wielokolorowe kreacje, a także ochoczo korzystamy z gotowych przebrań. W tym okresie możemy też „zaszaleć” z herbatą i przygotować kolorowe napoje z dodatkami inspirowanymi karnawałem w Rio. Dzięki temu zachwycimy naszych znajomych i poczujemy ducha brazylijskiego karnawału.
Dekoracje
Podczas organizacji zabawy karnawałowej nie możesz zapomnieć o dekoracjach pokoju czy stołu. Pomyśl także o niekonwencjonalnych dodatkach, np. kolorowych kieliszkach albo sztućcach. Jeśli nie masz takiej zastawy, nie martw się ! Możesz przygotować własne symboliczne ozdoby.
DIY OZDÓB KARNAWAŁOWYCH:
Potrzebne materiały: kolorowa tektura, nożyczki, klej, mini szablon weneckiej maski, wstążki, sznurek, cekiny, kolorowe mazaki
Zmierz obwód szklanki, w której będziesz pił karnawałowe napoje i podziel go na pół. Wynik który uzyskasz to długość Twojej maski, wysokość ozdoby to koło 1/3 wysokości naczynia. Odrysuj na kolorowym kartonie szablon, następnie go wytnij. Ozdób maskę według własnej koncepcji używając mazaków, wstążek i cekinów. Na sam koniec zrób dwie małe dziurki na górze po przeciwnej stronie i przewlecz przez nie sznurek, owiń nim szklankę i zawiąż. Opcjonalnie możesz przykleić maskę taśmą klejącą.

Herbaciane napoje
Mając przygotowane ozdoby i dekoracje warto pomyśleć o zrobieniu oryginalnych napojów, które sprawią, że karnawałowy wieczór będzie jeszcze bardziej wyjątkowy. Nawet zwykła herbata, dzięki odpowiednim dodatkom, może stać się doskonałym elementem zabawy.
Mrożona pomarańcza
(dzbanek 700ml)
• 4 torebki herbaty Earl Grey Ahmad Tea London
• 2 pomarańcze
• Cukier
• Kostki lodu
Zalej wrzątkiem (około 500 ml) herbatę Earl Grey Ahmad Tea London, dodaj skórkę z jednej pomarańczy. Zaparzaj pod przykryciem 3-5 minut. Następnie dodaj 3/4 szklanki soku z pomarańczy i 1/3 cukru. Dobrze wymieszaj. Po wystygnięciu dodaj kilka kostek lodu i wstaw dzbanek do lodówki na godzinę. Przed podaniem ozdób szklanki startą pomarańczą – pomocz górną krawędź szklanki i odciśnij w startej skórce pomarańczy. Następnie wlej mrożoną herbatę, wrzuć koski lodu i plasterek pomarańczy.
Truskawkowa nuta
• 2 torebki herbaty Strawberry Sensation Ahmad Tea London
• 8 mrożonych truskawek
• Kilka listków mięty
• Plasterek cytryny
• 2 łyżeczki brązowego cukru
• Kostki lodu
Przygotuj napar z truskawkowej herbaty i ostudź do temperatury pokojowej. W osobnym naczyniu dokładnie rozgnieć 4 mrożone truskawki i listki mięty z cukrem. Następnie wlej herbatę, dodaj plasterek cytryny, pozostałe owoce oraz kostki lodu.
Więcej informacji znaleźć można na stronie www.ahmadtea.pl
Więcej informacji o Ahmad Tea London:
Firma Ahmad Tea powstała dzięki wiedzy i doświadczeniu rodziny, która od czterech pokoleń pieczołowicie czuwa nad procesem uprawy herbaty, przygotowania mieszanek, pakowania oraz dystrybucji. Marka Ahmad Tea London jest symbolem najlepszych herbat. Wnikliwa selekcja i tradycyjne metody ręcznego zrywania liści sprawiają, że herbata zawsze zachowuje świeży i intensywny zapach. Starannie dobrane liście różnych gatunków herbat tworzą wyrafinowane mieszanki o niezapomnianym smaku. Dział jakości kontroluje każdą partię zebranych liści przed rozpoczęciem procesu mieszania, następnie akceptuje gotowe mieszanki przed ich zapakowaniem. Szczegółowa kontrola gwarantuje utrzymanie najwyższej jakości, niepowtarzalnego koloru, zapachu i smaku w każdej filiżance herbaty. Ahmad Tea London oferuje szeroką gamę herbat czarnych, zielonych, czarnych smakowych, zielonych smakowych, naparów owocowych w opakowaniach dla detalu, gastronomi oraz jako ekskluzywne prezenty.
Zapraszamy na nasz fanpage: https://www.facebook.com/AhmadTeaPolska oraz stronę www.ahmadtea.pl
Więcej informacji o LEVANT Foods:
LEVANT FOODS- importer, eksporter i producent najwyższej jakości produktów spożywczych – to firma z ponad 25-letnią tradycją. Odkąd powstała w 1991 r., stała się ważnym partnerem handlowym dla polskich i zagranicznych firm. Dynamiczny rozwój i przemyślana polityka firmy sprawiły, że zaufali nam znani i cenieni światowi producenci artykułów spożywczych, z którymi współpracujemy na zasadach wyłączności.
Wysoką pozycję rynkową firmy potwierdzają liczne wyróżnienia, m.in.: uzyskany wielokrotnie tytuł „Gazele Biznesu”, certyfikat D&B – „Przejrzysta firma” oraz członkostwo w Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan.
Więcej informacji znaleźć można na stronie www.levant.pl

A to już wiesz?  Nowość! Kolekcja LASER marki Nowodvorski Lighting – funkcjonalność w minimalistycznej formie

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy