architektura Budownictwo Budynki szkło

Nowe oblicze miasta, czyli renowacja elewacji z wykorzystaniem szkła firmy Guardian

Nowe oblicze miasta, czyli renowacja elewacji z wykorzystaniem szkła firmy Guardian
Dom Towarowy Okrąglak w Poznaniu, centrum handlowe Plac Unii City Shopping i biurowiec Q22 w Warszawie to przykłady legendarnych budynków, które z powodzeniem wtapiają się w otaczającą, nowoczesną architekturę. Szkło Guardian® zastosowano na wszystkich trzech fasadach, łącząc tym samym kreatywne wzornictwo z wysokiej jakości rozwiązaniami w zakresie efektywności energetycznej i izolacji

Data publikacji: 2016-03-08
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Nowe oblicze miasta, czyli renowacja elewacji z wykorzystaniem szkła firmy Guardian
Kategoria: szkło, architektura, budynki

Nowe oblicze miasta, czyli renowacja elewacji z wykorzystaniem szkła firmy Guardian , szkło, architektura, budynki - Dom Towarowy Okrąglak w Poznaniu, centrum handlowe Plac Unii City Shopping i biurowiec Q22 w Warszawie to przykłady legendarnych budynków, które z powodzeniem wtapiają się w otaczającą, nowoczesną architekturę. Szkło Guardian® zastosowano na wszystkich trzech fasadach, łącząc tym samym kreatywne wzornictwo z wysokiej jakości rozwiązaniami w zakresie efektywności energetycznej i izolacji akustycznej. Dom Towarowy Okrąglak w Poznaniu, centrum handlowe Plac Unii City Shopping i biurowiec Q22 w Warszawie to przykłady legendarnych budynków, które z powodzeniem wtapiają się w otaczającą, nowoczesną architekturę. Szkło Guardian® zastosowano na wszystkich trzech fasadach, łącząc tym samym kreatywne wzornictwo z wysokiej jakości rozwiązaniami w zakresie efektywności energetycznej i izolacji akustycznej.

W Polsce istnieje wiele budowli, mających kultowe znaczenie architektonicze lub historyczne. Niektóre z nich przetrwały próbę czasu, inne wymagają renowacji, i często ustępują nowym, bardziej oryginalnym projektom.Inwestorzy dbają o to, by takie przeprojektowane, nowo powstające struktury przypominały swoich historycznych poprzedników. Modernizacja zabytkowych budynków nie ogranicza się jednak do liftingu zewnętrznego. Wymagana jest często gruntowna poprawa efektywności energetycznej budynku. Ma to szczególne znaczenie w przypadku budynków z dużymi przeszkleniami, które są główną przyczyną znacznej utraty energii.

Właściciele budynków historycznych są w pełni świadomi konieczności spełnienia aktualnych przepisów prawa budowlanego, a także współczesnych trendów architektonicznych. Wybór odpowiednich rozwiązań dla spełnienia tych wymagań to prawdziwe wyzwanie. Nowoczesne szkło architektoniczne doskonale wpasowuje się w historyczne otoczenie i pozytywnie wpływa na komfort cieplny budynku. Ponadto, może zapewnić doskonałą izolację akustyczną i wpłynąć na znaczne obniżenie rachunków za ogrzewanie i oświetlenie. Wymiana starych okien wykonanych z małych szyb lub elementów większego przeszklenia może skutecznie wpływać na efektywność energetyczną budynku. Efekt takiego działania jest nie tylko atrakcyjny wizualnie, ale również stylistycznie spójny z charakterem historycznym budynku.

Renowacja, odbudowa i całkowita metamorfoza

Znakomite przykłady udanych renowacji z dużym udziałem przeszkleń to Dom Towarowy Okrąglak w Poznaniu, centrum handlowe Plac Unii City Shopping oraz budynek Q22 w Warszawie.

O ile pierwszy został starannie odnowiony, drugi zbudowano w miejscu starego Supersamu. W nowym budynku również znajduje się sklep. Biurowiec Q22 całkowicie zastąpił dawny hotel Mercure.

A to już wiesz?  Szkło antyrefleksyjne Guardian Clarity™ zapewnia ochronę i nieskazitelnie czysty widok na bezcenne dzieła sztuki

We wszystkich tych obiektach postawiono na wysoką jakość wykonania i rozwiązania energooszczędne przyjazne zarówno dla użytkowników jak i środowiska. Nie jest więc niespodzianką, że przy renowacji fasad tych budynków wykorzystano szkło Guardian SunGuard® SuperNeutral 62/34, Guardian SunGuardSN 70/41 oraz Guardian ClimaGuard® Premium.

Okrąglak w Poznaniu to jeden z najbardziej znanych budynków w mieście. W przeszłości mieścił się w nim Dom Towarowy, w którym nabyć można było wiele pożądanych niegdyś produktów luksusowych. W 2011 i 2012 roku Okrąglak przeszedł gruntowny remont, włącznie z wymianą wszystkich okien na jego szklanej fasadzie, i obecnie pełni funkcje zarówno centrum handlowego, jak i biurowca. Z uwagi na przeznaczenie budynku niezwykle ważne było, aby szkło użyte w obrębie jego bryły było bezpieczne, przejrzyste i wysokoselektywne. Wybór padł na szkło Guardian SunGuard SN 62/34, które oferuje wyjątkowy współczynnik transmisji światła widzialnego 62%, współczynnik Solar Factor (wartość g) 34%, oraz izolację cieplną U = 1,0 W / (m2K). Wszystkie te parametry mają realny wpływ na komfort przebywających i pracujących w budynku ludzi, zapewniając optymalny dostęp światła dziennego do pomieszczeń oraz ograniczenie strat ciepła przez jego szklane powierzchnie.

Budynek Q22 w biznesowej dzielnicy Warszawy to kolejny doskonały przykład umiejętnej integracji starej architektury z nowoczesnymi materiałami i technologią. Ten innowacyjny projekt w prestiżowej części miasta nie tylko efektownie wygląda, ale także zdobywa uznanie i pozytywne opinie budowlańców i architektów. Jego wyjątkowość wynika w dużej mierze z szerokiego wykorzystania przeszkleń. Połyskujące w słońcu tafle zdobią fasadę obiektu, a także znaczną część jego dachu, co przekłada się zarówno na niezwykły efekt wizualny, jak i na bardzo dobry dostęp światła słonecznego do wnętrza biurowca. Wysoka selektywność i właściwości termiczne szkła Guardian SunGuard SN 70/41 i Guardian ClimaGuard Premium to gwarancja optymalnej jasności i temperatury, nawet w upalne dni. Tworzy to korzyści nie tylko dla właściciela budynku, ale również dla wszystkich, którzy go odwiedzają lub w nim pracują.

A to już wiesz?  Kibicuj z Dobroplast i wygraj bilet na mecz Polska-Dania!

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Nowe oblicze miasta, czyli renowacja elewacji z wykorzystaniem szkła firmy Guardian , szkło, architektura, budynki - Dom Towarowy Okrąglak w Poznaniu, centrum handlowe Plac Unii City Shopping i biurowiec Q22 w Warszawie to przykłady legendarnych budynków, które z powodzeniem wtapiają się w otaczającą, nowoczesną architekturę. Szkło Guardian® zastosowano na wszystkich trzech fasadach, łącząc tym samym kreatywne wzornictwo z wysokiej jakości rozwiązaniami w zakresie efektywności energetycznej i izolacji akustycznej.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy