Budownictwo pompy ciepła technika grzewcza wolf

Pompy ciepła Rickenbacher – energia płynąca z natury

Pompy ciepła Rickenbacher – energia płynąca z natury
Woda i powietrze to dwa żywioły o olbrzymiej sile i ogromnym potencjale energetycznym. Ich moc inspiruje również konstruktorów urządzeń grzewczych do tworzenia coraz nowocześniejszych, bardziej wydajnych i przyjaznych środowisku produktów. Przykładem są choćby innowacyjne pompy HP, HPW Premium oraz Ultrax HPW marki Rickenbacher. Dostępne w ofercie firmy Wolf Technika Grzewcza sp. z o.o. urządzenia umożliwiają przygotowanie nieograniczonej ilości ciepłej wody użytkowej, a do tego większość energii pobierają z

Data publikacji: 2016-02-18
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Pompy ciepła Rickenbacher – energia płynąca z natury
Kategoria: wolf, technika grzewcza, pompy ciepła

Pompy ciepła Rickenbacher – energia płynąca z natury , wolf, technika grzewcza, pompy ciepła - Woda i powietrze to dwa żywioły o olbrzymiej sile i ogromnym potencjale energetycznym. Ich moc inspiruje również konstruktorów urządzeń grzewczych do tworzenia coraz nowocześniejszych, bardziej wydajnych i przyjaznych środowisku produktów. Przykładem są choćby innowacyjne pompy HP, HPW Premium oraz Ultrax HPW marki Rickenbacher. Dostępne w ofercie firmy Wolf Technika Grzewcza sp. z o.o. urządzenia umożliwiają przygotowanie nieograniczonej ilości ciepłej wody użytkowej, a do tego większość energii pobierają z powietrza. Woda i powietrze to dwa żywioły o olbrzymiej sile i ogromnym potencjale energetycznym. Ich moc inspiruje również konstruktorów urządzeń grzewczych do tworzenia coraz nowocześniejszych, bardziej wydajnych i przyjaznych środowisku produktów. Przykładem są choćby innowacyjne pompy HP, HPW Premium oraz Ultrax HPW marki Rickenbacher. Dostępne w ofercie firmy Wolf Technika Grzewcza sp. z o.o. urządzenia umożliwiają przygotowanie nieograniczonej ilości ciepłej wody użytkowej, a do tego większość energii pobierają z powietrza.

Sprawna, wydajna i bezawaryjna pompa ciepła to podstawa dobrze funkcjonującej instalacji grzewczej. W dzisiejszych czasach nie wystarczy jednak, aby urządzenie oferowało tylko stały i nieograniczony dostęp do ciepłej wody użytkowej. Pompa musi być również energooszczędna i przyjazna środowisku naturalnemu, a także proponować szereg dodatkowych możliwości. Dokładnie takie wymagania spełniają nowoczesne pompy ciepła HP, HPW Premium oraz Ultrax HPW marki Rickenbacher, dostępne w ofercie firmy Wolf Technika Grzewcza sp. z o.o. Kluczową zaletą produktów jest wysoki współczynnik COP i fakt, że większość energii potrzebnej do podgrzania wody użytkowej pobierają one z powietrza. Pozwala to na obniżenie kosztów przygotowania c.w.u. nawet o 80% i czyni pompy Rickenbacher jednymi z najbardziej ekonomicznych i przyjaznych środowisku produktów na rynku. Istotne jest, że pomimo niskiego poboru energii, urządzenia te są w stanie podgrzać wodę do aż 70 stopni Celsjusza, a dzięki doskonałej termoizolacji zasobnika straty własne wynoszą jedynie 2% na dobę. Z punktu widzenia użytkownika ważne jest również, że innowacyjne urządzenia marki Rickenbacher w realny sposób wspomagają układ wentylacji mechanicznej w budynku. Jeżeli pompa zostanie zamontowana w miejscu o dużej wilgotności, np. w pralni czy suszarni, to pozytywnym „skutkiem ubocznym” jej pracy będzie osuszenie pomieszczenia. Co ciekawe, pompy HPW, HPW Premium oraz Ultrax HPW z powodzeniem można umiejscowić nawet w tak trudnych lokalizacjach, jak winiarnie, biblioteki czy serwerownie. Pracujące urządzenie zasysa powietrze z wnętrza pomieszczenia, a następnie osusza je i schładza, stwarzając mikroklimat przyjazny sprzętowi komputerowemu, kolekcji cennych przedmiotów itp.

A to już wiesz?  Wszechstronny pomocnik na budowie – X-POLYMER uszczelniacz-klej do wszystkiego firmy Den Braven

Technologia w służbie człowiekowi

Dostępne w ofercie firmy Wolf Technika Grzewcza sp. z o.o. pompy ciepła marki Rickenbacher to urządzenia dostosowane do wymagań instalacji dedykowanej domom jedno- i wielorodzinnym, małym pensjonatom, biurom i niewielkim obiektom użytkowym. Pompa Rickenbacher HP to rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się w przypadku modernizacji instalacji grzewczej i konieczności zmiany sposobu przygotowywania c.w.u. Urządzenie można stosować w połączeniu z dowolnym zasobnikiem, a jego optymalna cena, duża wydajność i niskie zapotrzebowanie na energię elektryczną czynią z niego doskonałą alternatywę dla popularnych w naszym kraju przepływowych podgrzewaczy wody. Wszędzie tam, gdzie zapotrzebowanie na c.w.u jest duże, najlepiej zastosować z kolei pompę HPW Ultrax lub HPW Premium. Pierwsza z nich posiada zasobnik o pojemności 260 l, druga natomiast – aż 300 litrów. W obu przypadkach producent zastosował jednopłaszczyznowy układ wężownic, dzięki czemu wykorzystać można całą pojemność zasobnika. Ważne jest, że wszystkie pompy Rickenbacher mają wbudowaną funkcję termicznego uzdatniania wody, a urządzenie HPW Ultrax dodatkowo posiada atest higieniczny PZH. Wszystko to sprawia, że pompy są przyjazne nie tylko środowisku naturalnemu, ale również użytkownikom.

Wszystkie pompy ciepła Rickenbacher, poza dużą wydajnością i wysoką sprawnością, wyróżniają się łatwym montażem, eleganckim designem i prostą obsługą – modele HP i HPW są wyposażone w klasyczny, aczkolwiek bardzo czytelny panel sterujący; natomiast model Premium posiada panel dotykowy z czujnikiem ruchu – wszelkie zmiany wykonuje się ruchem ręki – prościej już nie można! Nie wymagają one również skomplikowanych prac konserwacyjnych, a wykorzystane do ich produkcji materiały stanowią gwarancję trwałości i wysokiej efektywności urządzeń.

Więcej informacji na temat firmy Wolf znaleźć można na stronie: www.wolf-polska.pl 

Firma Wolf GmbH swoje początki datuje na rok 1963, kiedy to w niemieckim mieście Mainburg rozpoczęła produkcję urządzeń do osuszania chmielu. Późniejsze lata przyniosły dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa i otwarcie się na nowe dziedziny działalności. Dziś Wolf GmbH jest liderem wśród producentów urządzeń grzewczych, solarnych i wentylacyjnych,  a także pierwszą firmą, która wprowadziła 5-letnią gwarancję na urządzenia grzewcze i solarne. Przedsiębiorstwo stało się także prekursorem swojej branży i jako pierwsze wprowadziło w Niemczech certyfikację produkcji zgodną z normą ISO 9001. Długa lista obiektów referencyjnych stanowi dla firmy powód do dumy i jest potwierdzeniem, iż oferowane produkty charakteryzują się najwyższą niemiecką jakością.

A to już wiesz?  Nowość! Sielski urok czerni i bieli - lampy sufitowe MARGARET marki Nowodvorski Lighting

Wolf Technika Grzewcza Sp. z o.o.

Sokołów, ul. Sokołowska 36

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Pompy ciepła Rickenbacher – energia płynąca z natury , wolf, technika grzewcza, pompy ciepła - Woda i powietrze to dwa żywioły o olbrzymiej sile i ogromnym potencjale energetycznym. Ich moc inspiruje również konstruktorów urządzeń grzewczych do tworzenia coraz nowocześniejszych, bardziej wydajnych i przyjaznych środowisku produktów. Przykładem są choćby innowacyjne pompy HP, HPW Premium oraz Ultrax HPW marki Rickenbacher. Dostępne w ofercie firmy Wolf Technika Grzewcza sp. z o.o. urządzenia umożliwiają przygotowanie nieograniczonej ilości ciepłej wody użytkowej, a do tego większość energii pobierają z powietrza.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy