Budownictwo pompy ciepła split wolf

Powietrzno-wodne pompy ciepła typu Split – technologia w służbie człowiekowi i środowisku

Powietrzno-wodne pompy ciepła typu Split – technologia w służbie człowiekowi i środowisku
Smog i zanieczyszczone powietrze to zmora wielu miast. Problem ten szczególnie nasila się jesienią i zimą, co jest spowodowane korzystaniem z urządzeń grzewczych starego typu, np. pieców węglowych. W trosce o środowisko naturalne, a także o własne zdrowie i bezpieczeństwo, warto pomyśleć o dostosowaniu instalacji do ekologicznych standardów. Pomóc w tym mogą niezwykle wydajne i ekonomiczne powietrzno-wodne pompy ciepła typu Split marki

Data publikacji: 2016-01-28
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Powietrzno-wodne pompy ciepła typu Split – technologia w służbie człowiekowi i środowisku
Kategoria: wolf, split, pompy ciepła

Powietrzno-wodne pompy ciepła typu Split – technologia w służbie człowiekowi i środowisku , wolf, split, pompy ciepła - Smog i zanieczyszczone powietrze to zmora wielu miast. Problem ten szczególnie nasila się jesienią i zimą, co jest spowodowane korzystaniem z urządzeń grzewczych starego typu, np. pieców węglowych. W trosce o środowisko naturalne, a także o własne zdrowie i bezpieczeństwo, warto pomyśleć o dostosowaniu instalacji do ekologicznych standardów. Pomóc w tym mogą niezwykle wydajne i ekonomiczne powietrzno-wodne pompy ciepła typu Split marki Wolf. Smog i zanieczyszczone powietrze to zmora wielu miast. Problem ten szczególnie nasila się jesienią i zimą, co jest spowodowane korzystaniem z urządzeń grzewczych starego typu, np. pieców węglowych. W trosce o środowisko naturalne, a także o własne zdrowie i bezpieczeństwo, warto pomyśleć o dostosowaniu instalacji do ekologicznych standardów. Pomóc w tym mogą niezwykle wydajne i ekonomiczne powietrzno-wodne pompy ciepła typu Split marki Wolf.

Odpowiedzialność za środowisko w którym żyjemy to kwestia przykuwająca uwagę coraz większej części społeczeństwa. Jednym z jej przejawów jest chęć ograniczenia emisji dwutlenku węgla i szkodliwych gazów. Decyzja o wyborze ekologicznego urządzenia grzewczego to prosty a zarazem niezwykle skuteczny sposób na poprawę jakości powietrza, a co za tym idzie – również życia w polskich miastach. Powietrzno-wodne pompy ciepła typu Split to propozycja, która w realny sposób może przyczynić się do zmniejszenia ilości CO2 oraz zanieczyszczeń gazowych w atmosferze. Urządzenia te mają zastosowanie w trybach grzania, chłodzenia i przygotowania c.w.u. a zasada ich działania pozwala na wykorzystanie darmowej energii cieplnej ze środowiska. Jak to możliwe? Wszystko za sprawą konstrukcji pomp, opartej na dwóch modułach: wewnętrznym i zewnętrznym, a także odpowiedniego wykorzystania potencjału tkwiącego w powietrzu (dolne źródło). Kluczowymi elementami systemu są: parownik ze specjalną powłoką ochronną, sprężarka inwerterowa z możliwością regulacji mocy, izolowany kondensator (skraplacz) ze stali szlachetnej, a także zawór rozprężny. Oferta pomp splitowych marki Wolf zaczyna się już od 7 do 14kW (możliwa praca w kaskadzie). Praca pompy ciepła marki Wolf – BWL-1S wspomagana jest przez grzałki elektryczne (wyposażenie standardowe lub dodatkowa opcja). W przypadku budowy kotłowni partej na pompach ciepła nie ma konieczności budowy komina spalinowego, a także nie trzeba wyznaczać w domu specjalnego pomieszczenia na kotłownię i skład opału.  

A to już wiesz?  Poduszki z przekazem

 

Ekologiczne pompy do zadań specjalnych 

 

Powietrzno-wodne pompy typu Split marki Wolf to produkty, które spełniają trzy najważniejsze wymagania, stawiane nowoczesnym urządzeniom grzewczym: ekologiczność, bezpieczeństwo i wydajność. W ofercie producenta pompy dostępne są w dwóch wariantach: BWL-1S oraz BWL-1SB, dlatego też bez trudu można wybrać model najbardziej odpowiadający potrzebom konkretnego gospodarstwa domowego. Pompa BWL-1S posiada moduł wewnętrzny z wbudowaną grzałką elektryczną (moc grzałki 2/4/6 kW w zależności od sposobu podłączenia) i moduł zewnętrzny poprzez który realizowany jest pobór ciepła z otoczenia. Model BWL-1SB zbudowany jest z kolei modułu wewnętrznego bez grzałki elektrycznej oraz modułu zewnętrznego. Obie wersje urządzeń grzewczych opracowane zostały z olbrzymią troską o wszelkie szczegóły a do ich produkcji wykorzystano najwyższej jakości materiały. Splitowe pompy ciepła marki Wolf w swoim standardowym wyposażeniu posiadają m.in.: zabudowaną wysokosprawną pompa obiegu c.o. o sterowanej prędkości obrotowej (EEI < 0,23), wbudowany zawór przełączający c.o./c.w.u., zintegrowany licznik ciepła i kontroli natężenia przepływu, czujniki temperatury zasilania i powrotu, zawór Schradera, sprężarka inwerterowa o zmiennej prędkości obrotowej w zakresie 30 – 145%,   praca pomp do temp. zewnętrznej do -20oC. Standard „Smart Grid Ready“ pozwala z kolei na szybką integrację w inteligentną sieć elektryczną. Jeżeli chodzi o moduł zewnętrzny to warto podkreślić, że posiada on wentylator osiowy EC (bezstopniowa regulacja prędkości sprzyjająca zmniejszeniu zużycia energii przy jednocześnie wysokiej wydajności), skuteczną izolację akustyczną, a do tego zapas czynnika chłodniczego (R410A) wystarczający do napełnienia przewodów pomiędzy jednostką wewnętrzną a zewnętrzną o długości do 12mb (maks. dopuszczalna długość wynosi 25mb). Pompy splitowe marki Wolf mogą spełniać dwie role w gospodarstwie domowym – funkcje grzewczą w okresie zimowym oraz funkcję chłodzenia – okres lata. Użytkowników powinien również zainteresować fakt, że pompy powietrzno-wodne BWL-1S i BWL-1SB  typu Split są w pełni kompatybilne z systemem regulacji marki Wolf (współpraca poprzez moduły m.in.: AM, BM-2 oraz komunikacji bezprzewodowej ISM7i)  

A to już wiesz?  Nowoczesne lampki biurkowe Nowodvorski Lighting – minimalistyczny design, maksymalna funkcjonalność
 Więcej informacji na temat produktów marki Wolf znaleźć można na stronie: www.wolf-polska.pl źródło: Biuro PrasoweZałączniki:Powietrzno-wodne pompy ciepła typu Split – technologia w służbie człowiekowi i środowisku , wolf, split, pompy ciepła - Smog i zanieczyszczone powietrze to zmora wielu miast. Problem ten szczególnie nasila się jesienią i zimą, co jest spowodowane korzystaniem z urządzeń grzewczych starego typu, np. pieców węglowych. W trosce o środowisko naturalne, a także o własne zdrowie i bezpieczeństwo, warto pomyśleć o dostosowaniu instalacji do ekologicznych standardów. Pomóc w tym mogą niezwykle wydajne i ekonomiczne powietrzno-wodne pompy ciepła typu Split marki Wolf.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy