Wydarzenia

Rozmowy o architekturze na Warsaw Home

Rozmowy o architekturze na Warsaw Home
Informacja prasowa Rozmowy o architekturze na Warsaw Home Zbliżające się Warsaw Home to nie tylko targi mebli i artykułów wyposażenia wnętrz. To również niepowtarzalna okazja

Informacja prasowa

Rozmowy o architekturze na Warsaw Home
Zbliżające się Warsaw Home to nie tylko targi mebli i artykułów wyposażenia wnętrz. To również niepowtarzalna okazja do rozmów o designie, architekturze, projektowaniu, sztuce i funkcjonalności przedmiotów. Między innymi o tym, podczas swoich wystąpień, mówić będą znani i uznani polscy architekci – Robert Majkut i Robert Konieczny, a także inni prelegenci i sławni Goście Warsaw Home i Poland Design Festival. Zagadnienia te będą również tematem przewodnim towarzyszącej targom nowatorskiej imprezy ARCHIDAY.

Jak sprawić, by wnętrza naszych domów były zarazem komfortowe, funkcjonalne, bliskie naturze i naszym potrzebom, a do tego piękne, intrygujące i wypełnione znaczeniami? No cóż – zadanie to nie jest proste, ani łatwe. Odpowiedzi na to pytanie – sugestie, rady i wskazówki znaleźć będzie można podczas zbliżających się Warsaw Home – wyjątkowej trzydniowej imprezy, która rozpocznie się 21 października br. w Nadarzynie k. Warszawy w PTAK WARSAW EXPO. Podczas tego wydarzenia, a także towarzyszącym mu wyjątkowym warsztatom ARCHIDAY, zaproszeni znakomici Goście podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami z dziedziny projektowania i tworzenia.

Na szczególną uwagę zasługują wykłady dwóch Robertów – Koniecznego i Majkuta.
Ten pierwszy swoje wystąpienie rozpocznie w piątek 21 października o godz. 12.10 na Scenie Głównej. Opowie o relacjach między domem a naturą w projektach pracowni KWK Promes. Robert Konieczny to jeden z najczęściej nagradzanych i publikowanych za granicą polskich architektów. Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach, w 1996 roku uzyskał certyfikat New Jersey Institute of Technology. W 2012 roku został niezależnym ekspertem Fundacji Miesa van der Rohe. Był ośmiokrotnie nominowany do Europejskiej Nagrody Fundacji Miesa van der Rohe.

Robert Konieczny jest szefem biura KWK Promes powstałego w 1999 roku. Pracowania ta w 2007 roku znalazła się na liście 44 najlepszych młodych architektów świata wydawnictwa „Scalae, a magazyn „Wallpaper” zaliczył ją do 101 najbardziej ekscytujących biur architektonicznych na świecie.
Tuż po zakończeniu prelekcji Roberta Koniecznego – o godz. 13.25, na Scenę Głową wejdzie Robert Majkut. Ten jeden z najlepszych polskich projektantów wnętrz przestrzeni komercyjnych, założyciel Robert Majkut Design, opowie zgromadzonym jak zaprojektować sobie design. Pracownia Robert Majkut Design znana jest z koncepcji wielopłaszczyznowych, odnoszących się do wielu aspektów funkcjonowania danego produktu lub usługi na rynku. W portfolio pracowni zapisało się wiele znaczących sukcesów.

A to już wiesz?  Open Source jako siła napędowa przedsiębiorczości i innowacyjności w Polsce

W 2002 roku Robert Majkut został uhonorowany tytułem „Rising Star” przyznawanym przez British Council w kategorii wiodącej firmy designerskiej krajów „nowej Europy”. Doceniony przez rząd brytyjski i władze RP, środowisko branżowe i media, w 2011 roku został ujęty przez magazyn Brief w rankingu 50 Najbardziej kreatywnych w biznesie. W roku 2015 projekt wnętrz autorstwa Robert Majkuta Mulatikino Złote Tarasy został nagrodzony w The European Property Award jako najlepszy w kategorii Leisure Design.

Dowiedzieć się więcej
Piątkowe wykłady architektów rozpoczną cały cykl prelekcji i rozmów na temat szeroko rozumianego designu, projektowania i architektury. W dniach 21-23 października na scenie targów Warsaw Home pojawią się ponadto takie sławy jak m.in.: Oskar Zięta, Tomek Rygalik, Krystyna Łuczak-Surówka, Iwona Zupańczyk, Izabela Szumlas, Albert Kaleta, Omenaa Menasah, a także… Karim Rashid, który opowie o przyszłości designu. Ciekawie zapowiada się również wyjątkowa debata zaplanowana na piątek na godz. 15.15, w której udział wezmą: Tino Valentinitsch, Stephan Koziol, Tomek Rygalik

Szczegółowy harmonogram znajdziecie Państwo na: www.warsawhome.eu
Oprócz prelekcji, zainteresowanie odwiedzających Warsaw Home z pewnością wzbudzi ARCHIDAY, czyli interaktywne wydarzenie dla architektów, projektantów oraz dekoratorów wnętrz. Jego formuła łączy zalety konferencji, interaktywnych warsztatów, wystaw czy szkoleń i jest wzbogacona o technologie i nowe media. Powstała po to, aby architekci i projektanci mogli rozwijać swoje umiejętności oraz podnosić kwalifikacje. Prelegentami są wykładowcy uczelni wyższych, ludzie biznesu oraz trenerzy i coachowie. W ramach ARCHIDAY stworzono strefę „Pomagamy urządzić”, w której architekci odpowiedzą na pytania o aranżację wnętrz, co może okazać się wartościową wskazówką przy tworzeniu wymarzonego domu lub mieszkania. Gośćmi jesiennej edycji ARCHIDAY będą m.in. Sara Ferrari, Arabella de Beaupuy i Monika Bliska.

Więcej szczegółów na temat ARCHIDAY znajdziecie Państwo tutaj: http://bit.ly/2d35Z1A

Gdzie i kiedy?
Warsaw Home odbędą się w dniach 21-23 października w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie przy Al. Katowickiej 62. Lokalizacja tego niezwykle nowoczesnego centrum wystawienniczego jest perfekcyjna – obiekt znajduje się 10 min. od lotniska Chopina i 20 min. od centrum Warszawy.
Ogromnym ułatwieniem dla tych, którzy będą chcieli dotrzeć na targi, będzie zorganizowana na czas imprezy komunikacja z i do Warszawy. Co każde 30 minut, w godzinach od 10 do 17, z Dworca Centralnego, przez Dworzec Zachodni, ruszać będzie shuttle bus, który dowiezie wszystkich zainteresowanych do Nadarzyna – prosto pod hale wystawiennicze.

A to już wiesz?  Zgłoś projekt do Konkursu Naukowego E(x)plory 2017

Po więcej informacji zapraszamy www.polanddesignfestival.eu, www.warsawhome.eu

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy