Wnętrza Wystrój mieszkania Wystrój wnętrz

Salon w stylu glamour. Postaw na akcesoria!

Salon w stylu glamour. Postaw na akcesoria!
Salon w stylu glamour. Postaw na akcesoria! Błysk szlachetnych kamieni, szmer zwiewnego tiulu, delikatne muśnięcie barokowego przepychu. Ponoć najlepszymi przyjaciółmi kobiety są diamenty, jak mawiała

Salon w stylu glamour. Postaw na akcesoria!

Błysk szlachetnych kamieni, szmer zwiewnego tiulu, delikatne muśnięcie barokowego przepychu. Ponoć najlepszymi przyjaciółmi kobiety są diamenty, jak mawiała Marylin Monroe. W żadnym innym stylu wnętrzarskim nie odgrywają one tak kluczowej roli, jak w niezwykle eklektycznym i kobiecym glamour.

Przez jednych uwielbiany, przez innych znienawidzony. Jedno jest pewne – nie można przejść obok niego obojętnie. Jak sprawić, by wnętrze nabrało nieco wykwintnego charakteru? Wystarczy zwrócić uwagę na cztery wyznaczniki ponadczasowego stylu glamour.

Po pierwsze detal

Glamour to magia zaklęta w detalach. Błyszczące kryształy, niebanalne przeszycia poduszek i narzut, niezwykle miękkie materiały, odważne nadruki. Liczy się „to coś”, co sprawia, że wnętrze nabiera połyskliwego szyku i elegancji. Nie ma tu mowy o nudzie. Pomyśl o buduarach z XVIII wieku, w których liczba detali była wręcz zdumiewająca. Te wszystkie frędzle, falbanki, wzory i różnorodne faktury, tworzące nieco pstrokate, wydawać by się mogło przypadkowe aranżacje, w przedziwny sposób pasowały do siebie jak żadne inne… Inspirujące, prawda?

Po drugie forma

Nawiązania do baroku to coś, co wyróżnia ten styl. Misternie zdobione konstrukcje, duże połyskliwe powierzchnie, czernie, biele, beże, przydymione róże, fuksje i amaranty, które dopełniają się w kontrastowy sposób. Nie bój się ekstrawagancji. Przełamujemy stereotyp, że posiadanie toaletki to przywilej mieszkańców wielkich posiadłości o równie wielkim stanie konta. Możesz sobie na nią pozwolić nawet na niewielkiej przestrzeni. Dzięki toaletce z łatwością uporządkujesz wszystkie drobiazgi, które znajdą swoje miejsce w licznych szufladach. Z toaletką doskonale korespondują szkatułki o lustrzanych frontach i misternie zdobionych wzorach. Gwarantujemy, że staną się one oazą pośród domowego rozgardiaszu.

Po trzecie niebanalne połączenia

Wśród przeciwników stylu glamour często można usłyszeć głosy, że balansuje on na cienkiej granicy kiczu. Owszem, niewprawionym amatorom aranżacji wnętrz łączenie bardzo wyrazistych dodatków może sprawić problemy. Dlatego na początku zabawy z glamour stawiaj na sprawdzone rozwiązania. Jeśli wybraliście wyrazisty wzór, za radą stylistów home&you, konsekwentnie starajcie się go trzymać i ewentualnie powielać w kolejnych dodatkach. Jeśli posiadasz ciemne, masywne meble, postaraj się je zbalansować jasnymi dodatkami. W pomieszczeniach o intensywnych kolorach ścian wystrzegaj się zbyt dużych form – zdominują i przytłoczą. Pamiętaj, że wnętrze glamour powinno być zmysłowe, uwodzicielskie, z lekka frywolne.

A to już wiesz?  Jak się nie dać zimie! Aranżacja pełna ciepła

Po czwarte luksusowe dodatki

Gdybym był bogaty… śpiewał słynny Skrzypek na Dachu. Luksusowe nie znaczy drogie, a w home&you znajdziesz szeroką paletę akcesoriów, które sprawią, że Twoje wnętrze będzie wyglądać jak przysłowiowy milion dolarów. Mieniące się w blasku świec świeczniki i lampiony z lustrzanymi rantami, puszyste narzuty, diamentowe detale ukryte w drobiazgach, które składają się na obraz wysmakowanego wnętrza. Pamiętaj, że dodatki stanowią o charakterze każdej stylizacji. Daj się uwieść migotliwej aurze stylu glamour! Stwórz esencjonalną i zmysłową przestrzeń, w której z pewnością nie będziesz się nudzić.

Więcej inspiracji znajdziesz tu: http://home-you.com/pl/

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy