Budownictwo Guardian

Szkło Guardian Glass zostało wybrane do stworzenia fasady szklanej Punta de Mar, niezwykłej i zaawansowanej technologicznie pływającej budowli mieszkaniowej zbudowanej w Hiszpanii

Szkło Guardian Glass zostało wybrane do stworzenia fasady szklanej Punta de Mar, niezwykłej i zaawansowanej technologicznie pływającej budowli mieszkaniowej zbudowanej w Hiszpanii
Bertrange, Luksemburg, 12 lutego 2019 roku – pracownia architektoniczna Mano de Santo, KMZero, Open Innovation Hub, część Martinez Group, wybrały szkło Guardian do realizacji projektu Punta De Mar, pierwszej pływającej, dynamicznej oraz technologicznie zaawansowanej budowli mieszkaniowej, która powstała w Hiszpanii. Celem tego innowacyjnego projektu, za który odpowiada startup Punta de Mar, było wzniesienie turystyki eksperymentalnej na kolejny poziom. Prototyp tego projektu znajduje się obecnie w klubie żeglarskim w Denii nad Morzem

Data publikacji: 2019-02-13
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Szkło Guardian Glass zostało wybrane do stworzenia fasady szklanej Punta de Mar, niezwykłej i zaawansowanej technologicznie pływającej budowli mieszkaniowej zbudowanej w Hiszpanii
Kategoria: Guardian

Szkło Guardian Glass zostało wybrane do stworzenia fasady szklanej Punta de Mar, niezwykłej i zaawansowanej technologicznie pływającej budowli mieszkaniowej zbudowanej w Hiszpanii , Guardian - Bertrange, Luksemburg, 12 lutego 2019 roku – pracownia architektoniczna Mano de Santo, KMZero, Open Innovation Hub, część Martinez Group, wybrały szkło Guardian do realizacji projektu Punta De Mar, pierwszej pływającej, dynamicznej oraz technologicznie zaawansowanej budowli mieszkaniowej, która powstała w Hiszpanii. Celem tego innowacyjnego projektu, za który odpowiada startup Punta de Mar, było wzniesienie turystyki eksperymentalnej na kolejny poziom. Prototyp tego projektu znajduje się obecnie w klubie żeglarskim w Denii nad Morzem Śródziemnym. Bertrange, Luksemburg, 12 lutego 2019 roku – pracownia architektoniczna Mano de Santo, KMZero, Open Innovation Hub, część Martinez Group, wybrały szkło Guardian do realizacji projektu Punta De Mar, pierwszej pływającej, dynamicznej oraz technologicznie zaawansowanej budowli mieszkaniowej, która powstała w Hiszpanii. Celem tego innowacyjnego projektu, za który odpowiada startup Punta de Mar, było wzniesienie turystyki eksperymentalnej na kolejny poziom. Prototyp tego projektu znajduje się obecnie w klubie żeglarskim w Denii nad Morzem Śródziemnym.

Punta de Mar to kompleksowo i minimalistycznie zaprojektowana platforma pływająca, która jest nie tylko funkcjonalna, ale także przyjazna środowisku. Stymulując wszystkie zmysły odbierające bodźce z otoczenia, projekt zapewnia gościom bliższy kontakt z naturą, intymność, wygodę, relaks oraz dobre samopoczucie. Jest to możliwe po części dzięki szklanej powłoce budynku, która została dostarczona przez firmę Guardian Glass, jednego z czołowych partnerów tego projektu. Firma Guardian Glass nie tylko zapewniła szkło, ale także udzieliła wsparcia technicznego w kwestii zastosowania szkła przy realizacji tego pionierskiego projektu biznesowego, który znalazł się na ustach całej społeczności śródziemnomorskiego miasteczka.

„Przy realizacji tego projektu zdecydowaliśmy się na skorzystanie z usług firmy Guardian – mówi Francesc de Paula Garcia, architekt z pracowni Mano de Santo – ponieważ jest to firma oferująca najbardziej wydajne szkło”. Mając na uwadze cechy charakterystyczne tego projektu, w realizacji którego kluczowe było sprostanie niezwykle wyśrubowanym wymogom, zależało nam na materiałach najwyższej jakości. Innym istotnym czynnikiem było to, że mogliśmy liczyć na ich wsparcie techniczne” – kontynuuje Paula.

A to już wiesz?  AF/Armaflex® firmy Armacell – izolacja łatwa w montażu, przyjazna środowisku i wolna od bakterii

Realizatorzy pływającej struktury wybrali potrójnie zespolone szkło Guardian, które zapewnia energooszczędność, bezpieczeństwo oraz tłumienie dźwięków. Po stronie zewnętrznej zamontowano szkło selektywne Guardian SunGuard® SN 70/35 HT; warstwę środkową stanowiło szkło Guardian ExtraClear®, a po stronie wewnętrznej zastosowano szkło laminowane Guardian ClimaGuard® Premium2 w celu podniesienia bezpieczeństwa obiektu oraz zapewnienia jego energooszczędności. Wybrane przez architektów szkło zapewnia współczynnik przepuszczalności światła widzialnego na poziomie 61% oraz całkowitą przepuszczalność energii na poziomie 32%. Oznacza to, że do wnętrza konstrukcji szkło przepuszcza znaczną ilość światła, jednocześnie zatrzymując na zewnątrz większość ciepła. Tym samym Punta de Mar cechuje doskonała termoizolacja, ochrona przeciwsłoneczna oraz wysoki poziom bezpieczeństwa i dźwiękoszczelność. A wszystko to dzięki szkłu w wersji podstawowej o wysokich parametrach oraz zaawansowanych właściwościach termoizolacyjnych. Zastosowane szkło nie tylko odpowiada za przejrzysty, wyraźny i niczym niezakłócony widok otoczenia – błękitu morza oraz natury – ale także zaciera granicę pomiędzy światem zewnętrznym, a wnętrzem, umożliwiając gościom doświadczenie prawdziwej bliskości ze stale zmieniającym się krajobrazem.

Z kolei w łazience, garderobie oraz w wezgłowiu łóżka wykorzystano szkło Guardian SunGuard® HD Silver, by osiągnąć ciekawy efekt odbicia. Dzięki różnym efektom wizualnym zadbaliśmy o intymność w nieco bardziej prywatnych pomieszczeniach, a w pozostałych postawiliśmy na odrobinę zabawy światłem, które odpowiada za wrażenie przestrzenności oraz zlewanie się wnętrza pomieszczenia z jego otoczeniem.

Oto niektóre z cech projektu podkreślone przez jednego z architektów: „W realizacji tego projektu kluczowy był wybór właściwych materiałów, w tym szkła. Interesowały nas produkty, które zapewniały osiągnięcie całkowitej jedności wnętrza z otoczeniem. W szczególności szkło o określonych parametrach dotyczących przejrzystości [poza termoizolacyjnością], a także w dużym rozmiarze, co miało istotny wpływ na wygodę użytkowania. Ponieważ wszystkie ściany budynku powstały ze szkła, podziwianie widoków jest możliwe z każdego miejsca. Dzięki temu goście doświadczają bliskości z otaczającym ich światem zewnętrznym. Gwarantuje to wrażenie całkowitej jedności, osiągnięte w wyniku zastosowania odpowiedniego rodzaju szkła”.

A to już wiesz?  Fafernuchy, pokuczaj, parzybroda – jak dobrze znasz regionalne smaki?

Doskonałym dopełnieniem zastosowanego szkła są rozsuwane prowadnice, które umożliwiają całkowite otwarcie drzwi i okien, a ograniczona liczba profili pozwoliła osiągnąć niczym niezakłócone widoki oraz przepuszczanie do wnętrza jak największej ilości światła.

 

Układ oraz technologie stworzone z myślą o gościach*

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Szkło Guardian Glass zostało wybrane do stworzenia fasady szklanej Punta de Mar, niezwykłej i zaawansowanej technologicznie pływającej budowli mieszkaniowej zbudowanej w Hiszpanii , Guardian - Bertrange, Luksemburg, 12 lutego 2019 roku – pracownia architektoniczna Mano de Santo, KMZero, Open Innovation Hub, część Martinez Group, wybrały szkło Guardian do realizacji projektu Punta De Mar, pierwszej pływającej, dynamicznej oraz technologicznie zaawansowanej budowli mieszkaniowej, która powstała w Hiszpanii. Celem tego innowacyjnego projektu, za który odpowiada startup Punta de Mar, było wzniesienie turystyki eksperymentalnej na kolejny poziom. Prototyp tego projektu znajduje się obecnie w klubie żeglarskim w Denii nad Morzem Śródziemnym.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy