Wiadomości branżowe

YTONG na stadionie Legii w Warszawie

YTONG na stadionie Legii w Warszawie
W całej Polsce trwają prace budowlane na stadionach. Nic dziwnego – na EURO 2012 musi być wszystko gotowe. Przykładem stadionu, który wznoszony jest w błyskawicznym tempie, jest stołeczny stadion Legii. Szybkie tempo prac zapewnia materiał wybrany do budowy ścian - bloczki YTONG. Stadion Legii został otwarty w 1930 roku i już od tego momentu zastanawiano się nad jego rozbudową, bo docelowo miało zasiadać na nim 60 tysięcy kibiców. Przetarg na budowę został ostatecznie rozstrzygnięty w 2008 roku. Zwycięzcą zostało konsorcjum firm pod przewodnictwem firmy Polimex-Mostostal. Termin wykonania stadionu Legii w Warszawie wynosi 26 miesięcy od dnia podpisania umowy. Nowy obiekt stanie w miejscu dotychczas istniejącego stadionu - zachowana zostanie fasada trybuny krytej, która została wpisana do rejestru zabytków.Trybuny stadionu oraz znajdujące się pod nimi pomieszczenia zostaną wykonane w konstrukcji prefabrykowanej. Przy wznoszeniu stadionu Legii podwykonawcza firma Dydactor wykorzystuje bloczki z betonu komórkowego YTONG do budowy ścian licznych pomieszczeń oraz do wykonywania obudów instalacji sanitarnych. Oprócz wielu przyjaznych cech bloczków YTONG, w porównaniu do konkurencyjnych materiałów - na przykład

W całej Polsce trwają prace budowlane na stadionach. Nic dziwnego – na EURO 2012 musi być wszystko gotowe. Przykładem stadionu, który wznoszony jest w błyskawicznym tempie, jest stołeczny stadion Legii. Szybkie tempo prac zapewnia materiał wybrany do budowy ścian – bloczki YTONG.
 
Stadion Legii został otwarty w 1930 roku i już od tego momentu zastanawiano się nad jego rozbudową, bo docelowo miało zasiadać na nim 60 tysięcy kibiców. Przetarg na budowę został ostatecznie rozstrzygnięty w 2008 roku. Zwycięzcą zostało konsorcjum firm pod przewodnictwem firmy Polimex-Mostostal. Termin wykonania stadionu Legii w Warszawie wynosi 26 miesięcy od dnia podpisania umowy. Nowy obiekt stanie w miejscu dotychczas istniejącego stadionu – zachowana zostanie fasada trybuny krytej, która została wpisana do rejestru zabytków.

Trybuny stadionu oraz znajdujące się pod nimi pomieszczenia zostaną wykonane w konstrukcji prefabrykowanej. Przy wznoszeniu stadionu Legii podwykonawcza firma Dydactor wykorzystuje bloczki z betonu komórkowego YTONG do budowy ścian licznych pomieszczeń oraz do wykonywania obudów instalacji sanitarnych. Oprócz wielu przyjaznych cech bloczków YTONG, w porównaniu do konkurencyjnych materiałów – na przykład cegły, kluczowa okazała się ich dokładność – czyli w efekcie uzyskanie gładkiej powierzchni ścian. Te zalety YTONGa zdecydowanie przyspieszają prace murarskie oraz zapewniają niższe koszty wykończenia ścian.

Wysokość korony stadionu Legii wyniesie ok. 20,5 m. Wszystkie miejsca siedzące zostaną zadaszone. Zadaszenie z tkaniny z włókna szklanego z powłoką teflonową oraz częściowo z płyt poliwęglanowych powstanie na wysokości ok. 29 metrów i będzie opierało się na przestrzennych dźwigarach stalowych. Stadion będzie okolony promenadą. Wzdłuż promenady zlokalizowane będą wejścia na trybuny dolne i górne, kioski gastronomiczne, toalety oraz pomieszczenia pomocy lekarskiej i policji. Przestrzeń pod trybuną wschodnią i południową została przeznaczona na garaż dla ok. 790 samochodów. Pod trybuną zachodnią znajdą się pomieszczenia zaplecza gastronomicznego, szatnie dla zawodników i obsługi, sale ćwiczeń i odnowy, centrum prasowe, restauracja i główny podjazdu dla gości honorowych. Pod trybuną północną zostaną zlokalizowane pomieszczenia klubowe i usługowe.

Po stadionie Alianz Arena w Monachium, kolejne ważne przedsięwzięcie budowlane oparte zostało o beton komórkowy. Nowoczesne budownictwo to jakość, szybkość i niekonwencjonalne rozwiązania, czyli to wszystko, czego gwarancją jest YTONG.

A to już wiesz?  Mineralne płyty MULTIPOR do ocieplania od wewnątrz na liście LEME

Zapraszamy także do obejrzenia reportażu z budowy stadionu Legii.


###


Firma XELLA Polska Sp. z o.o. oferuje produkty marki YTONG, YTONG MULTIPOR, YTONG ENERGO i SILKA, stosowane w budownictwie mieszkaniowym. Produkcja materiałów odbywa się w 11 nowoczesnych zakładach na terenie całej Polski. Sprzedaż firma Xella prowadzi poprzez sieć dystrybucji na terenie całego kraju oraz w krajach takich jak: Litwa, Łotwa, Ukraina, obwód Kaliningradzki. W grupie zatrudnionych jest około 700 osób.


Więcej informacji w serwisach: www.xella.pl, www.budowane.pl, www.miastonoca.budowane.pl, http://www.termodom.pl/termodompasywny/, http://sklep.xella.pl, www.inspiracje.budowane.pl, www.multipor.budowane.pl oraz na blogach: http://blog.xella.pl/budujemy, www.ZdrowaBudowa.pl.


Źródło Xella Polska. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy