Budownictwo Silikaty zaprawa

Zaprawa cienkowarstwowa od Grupy SILIKATY – wielka moc cienkiej spoiny

Zaprawa cienkowarstwowa od Grupy SILIKATY – wielka moc cienkiej spoiny
Współczesne budownictwo nastawione jest na wznoszenie domów i obiektów komercyjnych w sposób szybki i sprawny, jednak z zachowaniem najwyższych standardów jakościowych niezależnie od pory roku. Jedną z metod na poprawę efektywności pracy, nawet w trudnych, zimowych warunkach, a zarazem zapewnienie ścianom odpowiednich właściwości i parametrów technicznych, jest wznoszenie ich na tzw. cienką spoinę. Produktem, który warto wykorzystać do tego celu jest cienkowarstwowa zaprawa zimowa od Grupy

Data publikacji: 2016-10-13
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Zaprawa cienkowarstwowa od Grupy SILIKATY – wielka moc cienkiej spoiny
Kategoria: silikaty, zaprawa

Zaprawa cienkowarstwowa od Grupy SILIKATY – wielka moc cienkiej spoiny , silikaty, zaprawa - Współczesne budownictwo nastawione jest na wznoszenie domów i obiektów komercyjnych w sposób szybki i sprawny, jednak z zachowaniem najwyższych standardów jakościowych niezależnie od pory roku. Jedną z metod na poprawę efektywności pracy, nawet w trudnych, zimowych warunkach, a zarazem zapewnienie ścianom odpowiednich właściwości i parametrów technicznych, jest wznoszenie ich na tzw. cienką spoinę. Produktem, który warto wykorzystać do tego celu jest cienkowarstwowa zaprawa zimowa od Grupy SILIKATY. Współczesne budownictwo nastawione jest na wznoszenie domów i obiektów komercyjnych w sposób szybki i sprawny, jednak z zachowaniem najwyższych standardów jakościowych niezależnie od pory roku. Jedną z metod na poprawę efektywności pracy, nawet w trudnych, zimowych warunkach, a zarazem zapewnienie ścianom odpowiednich właściwości i parametrów technicznych, jest wznoszenie ich na tzw. cienką spoinę. Produktem, który warto wykorzystać do tego celu jest cienkowarstwowa zaprawa zimowa od Grupy SILIKATY.

Zaprawa murarska ma ogromne znaczenie dla stabilności i wytrzymałości ścian, ponieważ to ona trwale łączy ze sobą poszczególne elementy konstrukcyjne. Wybór wysokiej klasy produktu to gwarancja zachowania właściwych parametrów. Z kolei wykorzystanie odpowiedniej techniki spoinowania wpływa na zwiększenie stabilności i trwałości całej przegrody, jak również na podniesienie jej parametrów cieplnych. Przekłada się to także na usprawnienie pracy ekipy budowlanej. Cienka spoina klejowa, to spoina o grubości od 0,5 do 3 milimetrów. Jej wykorzystanie pozwala skrócić czas murowania, ułatwić proces poziomowania cegieł czy bloczków, a do tego nie obniża termoizolacyjności ściany, co może zdarzyć się przypadku grubszych spoin. Warto jednak pamiętać, że murowanie na cienką spoinę możliwe jest tylko w przypadku materiałów o wysokiej powtarzalności wymiarowej, a takie cechy wykazują m.in. bloczki silikatowe. Zimowa zaprawa cienkowarstwowa Grupy SILIKATY, gwarantuje zapewnienie dwóch najważniejszych właściwości spoin: wytrzymałości i przyczepności. Wydajność produktu przy grubości spoiny 1-3 mm wynosi od 13 do 15 kg/m3. Istotne jest, że zaprawa nadaje się do stosowania nawet w warunkach zimowych, więc budowę ścian można kontynuować również w przypadku niekorzystnych temperatur na zewnątrz (do -6°C), bez obaw o pogorszenie właściwości wznoszonej konstrukcji.

Zimowa zaprawa cienkowarstwowa do silikatów dostępna jest w opakowaniach o wadze 25 kilogramów. Produkt dostarczany jest na budowę w postaci suchej mieszanki, a sposób jego przygotowanie do użycia określa instrukcja zamieszczona na worku.

A to już wiesz?  Moc niewidocznego połączenia – X-POLYMER CRYSTAL uszczelniacz-klej do wszystkiego marki Den Braven

Więcej informacji na temat produktów Grupy SILIKATY można znaleźć na stronie internetowej www.grupasilikaty.pl

„Grupa SILIKATY” Sp. z o.o. to jeden z czołowych w Polsce producentów wyrobów silikatowych do wznoszenia ścian zewnętrznych, konstrukcyjnych, działowych, fundamentowych, ogniowych i piwnicznych. Grupa powstała w 2004 roku z połączenia krajowych producentów, z których każdy posiadał kilkudziesięcioletnie doświadczenie w produkcji SILIKATÓW. Obecnie Grupa SILIKATY skupia 7 zakładów produkcyjnych zlokalizowanych na terenie całej Polski (w Krukach k/Ostrołęki, Piszu, Przysieczynie, Ludyni, Leżajsku, Kluczach i Jedlance). Poprzez swoich przedstawicieli firma aktywnie uczestniczy w pracach komitetu technicznego Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Silikatów. Grupa SILIKATY jest także członkiem polskiego Stowarzyszenia Producentów Białych Materiałów Ściennych „Białe Murowanie”.

„Grupa SILIKATY” Sp. z o.o.
Kruki ul. Nowowiejska 33
07-415 Olszewo-Borki
tel./fax 29 760 44 70, 760 65 10

www.grupasilikaty.pl

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Zaprawa cienkowarstwowa od Grupy SILIKATY – wielka moc cienkiej spoiny , silikaty, zaprawa - Współczesne budownictwo nastawione jest na wznoszenie domów i obiektów komercyjnych w sposób szybki i sprawny, jednak z zachowaniem najwyższych standardów jakościowych niezależnie od pory roku. Jedną z metod na poprawę efektywności pracy, nawet w trudnych, zimowych warunkach, a zarazem zapewnienie ścianom odpowiednich właściwości i parametrów technicznych, jest wznoszenie ich na tzw. cienką spoinę. Produktem, który warto wykorzystać do tego celu jest cienkowarstwowa zaprawa zimowa od Grupy SILIKATY.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy