Budownictwo

Życie zbyt szybkie, by znaleźć czas na trening?

Życie zbyt szybkie, by znaleźć czas na trening?
Życie zbyt szybkie, by znaleźć czas na trening? Dwie drzemki w telefonie, bo budzik znów zadzwonił zbyt wcześnie. Potem szybki prysznic, śniadanie w biegu i

Życie zbyt szybkie, by znaleźć czas na trening?

Dwie drzemki w telefonie, bo budzik znów zadzwonił zbyt wcześnie. Potem szybki prysznic, śniadanie w biegu i kawa pita w czasie dojazdu do pracy. Osiem godzin przy biurku (chyba, że jest coś pilnego), zakupy w drodze powrotnej i gdy wracamy, za oknem robi się już ciemno. Kto myśli w takiej chwili o wyjściu na siłownię?

Co 13 Polak. Na to przynajmniej wskazywałyby wyniki raportu „European Health & Fitness Market 2018”, które wskazują, że 7,7% mieszkańców naszego kraju jest klientami sieci fitness. Oczywiście, każdy jest inny i zdarzają się osoby, które nie mają problemów ze znalezieniem czasu na trening, niemniej jednak, dla większości z nas, jego poszukiwanie jest prawdziwym wyzwaniem.

A JEDNAK SIĘ KRĘCI
Mimo że brakuje nam czasu na wszystko, branża fitness rozwija się w naszym kraju bardzo dynamicznie. Szacuje się, że już teraz jest ona warta 3,71 mld zł, a dostawcy usług i produktów z tego sektora wzbogacają swoją ofertę, by każdy mógł tu znaleźć coś dla siebie.

– Rozwój rynku fitness to coś więcej niż moda. Dzięki regularnemu ruchowi czujemy się po prostu lepiej i coraz więcej ludzi zdaje sobie z tego sprawę – podkreśla Leszek Filipiak, CEO NRGBOX, firmy działającej w tym segmencie. – Dlaczego tak dużą uwagę przywiązujemy do aktywnego stylu życia? Z tego samego powodu, dla którego zwracamy uwagę na to, co jemy. Chcemy być zdrowi, a nic nie jest tego lepszą gwarancją niż zdrowa dieta i ruch. Żyjemy coraz dużej, chcemy się dobrze czuć i równie dobrze wyglądać. podkreśla.

Rosnące zainteresowanie sportem tłumaczone jest też naukowo. Według jednej z teorii, po kilkudziesięciu minutach wysiłku fizycznego, nasz organizm gwałtownie zwiększa produkcję endorfin, co powoduje wyraźną poprawę nastroju zwaną euforią biegacza.

A to już wiesz?  Rusza serwis e-otoczenie.pl – nowoczesna platforma wspierająca kształtowanie przydomowej przestrzeni

ZNAJDOWANIE CZASU NA SPORT
Jak znaleźć czas na aktywność fizyczną? Ilu ćwiczących, tyle recept. Najprostszym sposobem jest poszukanie siłowni blisko domu lub pracy, co pozwalałoby zaoszczędzić czas marnowany na dojazdy. Nic więc dziwnego, że siłownia staje się standardem w nowoczesnych biurowcach.

Wielu aktywnych decyduje się na treningi we własnym domu lub najbliższej okolicy. Rośnie popularność biegania, kalisteniki czy nagrań z treningami, które można wykonać bez sprzętu fitness. W ostatnim czasie powstają nawet specjalne przydomowe siłownie, które można postawić w ogrodzie, podłączyć do prądu i przez cały rok cieszyć się własną, profesjonalnie wyposażoną siłownią. – To rozwiązanie pozwalające zrezygnować z dojazdów na siłownię. Dodatkowo nadal możemy trenować na sprzęcie wysokiej klasy – komentuje Filipiak, którego firma jest twórcą pierwszego tego typu rozwiązania na rynku.

Trwa także poszukiwanie rozwiązań technicznych, które pozwoliły by skrócić czas potrzebny na trening. Producenci odżywek od lat prześcigają się w poszukiwaniu formuły, która pozwoliłaby przyspieszyć osiąganie zakładanych efektów. W ostatnim czasie coraz popularniejszy staje się też elektrostymulacja mięśniowa (EMS), która skraca jednostkę treningową do ok. 20 minut.

Nie ma jednego sposobu na wygospodarowanie czasu na trening, wszystkie jednak łączy wspólny mianownik. Zaczynają się od zmobilizowania się do aktywności. Gdy tylko pokonamy tę barierę, z pewnością będziemy w stanie znaleźć coś dla siebie.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy