Decorating Wnętrza Wystawy

Karim Rashid – legenda światowego designu w Polsce

Karim Rashid – legenda światowego designu w Polsce
Informacja prasowa Karim Rashid – legenda światowego designu w Polsce Karim Rashid – jeden z najbardziej znanych i płodnych designerów na świecie, już w październiku

Informacja prasowa

Karim Rashid – legenda światowego designu w Polsce
Karim Rashid – jeden z najbardziej znanych i płodnych designerów na świecie, już w październiku odwiedzi Polskę! Będzie Gościem Specjalnym debiutujących targów Warsaw Home i Poland Design Festival, które odbędą się w PTAK WARSAW EXPO w podwarszawskim Nadarzynie.

Na swoim koncie ma ponad 3000 projektów w produkcji, ponad 300 nagród i projekty realizowane w ponad 40 krajach. Jego prace znaleźć można w 20 stałych kolekcjach, a także w niezliczonych galeriach, muzeach i sklepach na całym świecie. Karim Rashid – bo o nim mowa, jest powszechnie znany z przekraczania granic i horyzontów konsumentów, rozpowszechniania znaczenia wzornictwa w życiu codziennym, a przede wszystkim z ciągłego flirtu z różnymi dziedzinami sztuki – rzeźbą, modą, muzyką… Flirtu, który rodzi dzieła niezwykłe.
Wśród tych najbardziej znanych nie sposób wymienić mebli – na przykład podwójnego siedziska „Love Seat”, albo zaprojektowanego dla Marteli fotela „Koop”, który przyciąga wzrok soczystymi barwami i ciekawym kształtem (odsłonięte wgłębienie do siedzenia zaprasza do odpoczynku i ukrycia się na chwilę). Równie interesujące formy mają liczne lampy stworzone przez Karima Rashida – na przykład „Cyborg”, czy nawiązującej do niewielkiej trąbki używanej w Północnej Afryce do odstraszania zwierząt „Nafir”. Ale to nie wszystko – wśród dzieł projektanta nie brakuje też kompletnie innych projektów – tapet, ceramiki łazienkowej, artykułów dekoracyjnych i użytkowych drobiazgów…
O tym jak bardzo różnorodna i bogata jest wyobraźnia Karima Rashida będziemy mogli się przekonać osobiście już za kilkanaście dni. Określany mianem poety plastiku projektant, będzie bowiem gościem zbliżających się targów Warsaw Home i Poland Design Festival. Podczas tego wyjątkowego wydarzenia, w sobotę (22 października) o godz. 13.30 wygłosi specjalny wykład „Future of Design” i zaprezentuje swoje najnowsze pomysły. Wśród nich znajdą się produkty zaprojektowane dla marek BoConcept i Gorenje. Co jeszcze? O tym warto się przekonać osobiście – w dniach 21-23 październiku, w halach wystawienniczych PTAK WARSAW EXPO.

A to już wiesz?  Telewizyjna jesień. 5 porad, jak tchnąć nowego ducha w Twój kącik TV

Najwięksi projektanci i ich dzieła
Karim Rashid będzie jednym z wielu znanych gości targów Warsaw Home i Poland Design Festival. Na targowych ekspozycjach w Nadarzynie będzie można podziwiać ponadto specjalnie przygotowane na to wydarzenie wystawy i prace m.in. Oskara Zięty, Tomka Rygalika, Roberta Majkuta, Stephana Koziola i wielu, wielu innych projektantów, artystów i rzemieślników. W sumie podczas imprezy swoje produkty – meble oraz artykuły wyposażenia i dekoracji wnętrz, pokaże ponad 200 marek! Oprócz tych dużych i bardzo dobrze znanych, pojawią się również niewielkie manufaktury i pracownie, które coraz odważniej wypływają na wody europejskiego, a nawet światowego wzornictwa użytkowego.
Warsaw Home i Poland Design Festival to nie tylko ekspozycje, ale również wystawy, prelekcje i warsztaty. Ikony polskiego wzornictwa – najpiękniejsze i najbardziej innowacyjne krzesła powstałe w latach 1941–2014, będzie można zobaczyć w ramach wystawy „Usiądź Po Polsku”. Ich zestawienie obrazuje nie tylko ewolucję stylu i technologii, ale prezentuje także współczesne ikony polskiego designu autorstwa uznanych projektantów (m.in. Piotra Kuchcińskiego, Tomasza Rygalika, Oskara Zięty czy Tomasza Augustyniaka) oraz projektantów młodszego pokolenia (np. Nikodema Szpunara czy Marii Jeglińskiej). Wśród klasyków i nowości zobaczymy produkty takich marek, jak: Nowy Styl, Paged, Comforty, Fameg, Sitag, Noti czy Profi M.
Natomiast architekci i młodzi projektanci z pewnością chętnie skorzystają z unikalnych warsztatów ARCHIDAY. To nowoczesne i interaktywne wydarzenie powstało po to, aby twórcy mogli rozwijać swoje umiejętności oraz podnosić kwalifikacje. Prelegentami są wykładowcy uczelni wyższych, ludzie biznesu oraz trenerzy i coachowie. W ramach ARCHIDAY stworzono także strefę „Pomagamy urządzić”, w której architekci odpowiedzą na pytania o aranżację naszych wnętrz, co może okazać się wartościową wskazówką przy tworzeniu wymarzonego domu lub mieszkania.
Coś dla siebie znajdą również ci, którzy inspiracji szukają w Internecie i przestrzeni blogowej. Specjalnie dla nich przygotowana zostanie Strefa Blogerów. Głównym założeniem tego przedsięwzięcia jest doradztwo w zakresie projektowania i dekoracji wnętrz oraz pomoc w poznaniu asortymentu prezentowanego przez wystawców. Uczestnicy będą mogli wysłuchać wykładu na temat trendów i tendencji aranżacji wnętrz obowiązujących w najbliższych latach, a także wziąć udział w warsztatach ze stylizacji i dekoracji wnętrz.
Zapraszamy do Nadarzyna
Warsaw Home odbędą się w dniach 21-23 października w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie przy Al. Katowickiej 62. Lokalizacja tego niezwykle nowoczesnego centrum wystawienniczego jest perfekcyjna – obiekt znajduje się 10 min. od lotniska Chopina i 20 min. od centrum Warszawy.
Ogromnym ułatwieniem dla tych, którzy będą chcieli dotrzeć na targi, będzie zorganizowana na czas imprezy komunikacja z i do Warszawy. Co każde 30 minut, w godzinach od 10 do 17, z Dworca Centralnego, przez Dworzec Zachodni, ruszać będzie shuttle bus, który dowiezie wszystkich zainteresowanych do Nadarzyna – prosto pod hale wystawiennicze.

A to już wiesz?  Oaza komfortu - Sielski spokój, otoczenie drzew

Po więcej informacji zapraszamy www.polanddesignfestival.eu, www.warsawhome.eu

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy