Data publikacji: 2019-08-22
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Gdzie powstają nowoczesne osiedla?
Kategoria: BIZNES, Nieruchomości
Lokalizacja. Obok ceny i metrażu to jeden z najistotniejszych czynników decydujących o zakupie nieruchomości. To właśnie ona stanowi o tym, jaki będzie nasz komfort życia w nowym miejscu. Jakim kluczem posługują się obecnie deweloperzy?
Lokalizacja. Obok ceny i metrażu to jeden z najistotniejszych czynników decydujących o zakupie nieruchomości. To właśnie ona stanowi o tym, jaki będzie nasz komfort życia w nowym miejscu. Jakim kluczem posługują się obecnie deweloperzy? Co świadczy o atrakcyjności gruntu?
Wybierając nową przestrzeń do życia, zwracamy uwagę na to, jak docelowo ma wyglądać okolica – jakie inwestycje w pobliżu są planowane, z jakich terenów wspólnych będziemy mogli korzystać. Nie wystarcza nam przecież jedynie mieszkać pod „dobrym adresem”, a sama dzielnica niewiele mówi o tym, jak będzie nam się mieszkało. Miejsce zamieszkania niesie za sobą przede wszystkim szereg możliwości: sposobu spędzania wolnego czasu, realizowania pasji, zaspokajania potrzeb.
Dzielnice stają się samowystarczalne
Można dziś zaobserwować wyraźny trend autonomizowania się osiedli i dzielnic. Coraz więcej usług dostępnych jest w ich najbliższej okolicy. Począwszy od lokali gastronomicznych, sklepów i klubów fitness, aż po szkoły i przedszkola. Miejsca, w których powstają nowoczesne inwestycje, nie są już jedynie punktami na mapie, lecz konkretną, kompleksową ofertą, z której mogą skorzystać przyszli mieszkańcy.
Kluczowe jest bowiem pytanie – kto docelowo będzie mieszkał w danym osiedlu? Odpowiedź na nie może przynieść wiele istotnych wniosków, gdyż za każdą grupą kryją się inne potrzeby i oczekiwania. Inwestycje stają się coraz bardziej otwarte na mieszanie się pokoleń, co stwarza doskonałe warunki do nawiązywania sąsiedzkich relacji. – Wybierając mieszkanie, klienci kierują się czysto racjonalnym podejściem. Rodzinom zależy na spokojnej okolicy, bliskości terenów rekreacyjnych i kluczowych usług, szkół czy przedszkoli, z kolei pod zakup inwestycyjny najczęściej sprawdzają się budynki w biznesowych dzielnicach miasta, w pobliżu korporacji, z dobrym dojazdem do Rynku czy uczelni. Na tereny, w których planujemy budowę, zawsze patrzymy kompleksowo, biorąc pod uwagę to, czy mieszkańcy będą mieli łatwy dostęp do infrastruktury i usług w bliskim sąsiedztwie – tłumaczy Tomasz Bednarek z biura sprzedaży dewelopera WPBM „Mój Dom” S.A.
W trendzie waterfrontu
Choć bliskość sklepów, szkół, przedszkoli i lokali użytkowych w pobliżu jest niezwykle ważna, istotne jest także to, czy okolica zapewnia odpowiednią dozę rozrywki. Duże miasta zwracają się obecnie ku rzekom: i to wokół nich powstają różnorodne lokale gastronomiczne, klimatyczne kawiarnie, tętniące życiem beach bary. Nabrzeże staje się również obiektem zainteresowania deweloperów, którzy dostrzegają potencjał tych terenów. – Okolica ta przypadnie do gustu rodzinom, które znajdą tu wiele możliwości wspólnego spędzania wolnego czasu. Planując Osiedle nad Odrą, chcieliśmy stworzyć wiele alternatyw dopasowanych do potrzeb przyszłych mieszkańców. Powstająca właśnie inwestycja ma zatem zarówno mieszkania z ogródkiem, jak i przestronnym tarasem czy balkonem. Zainteresowani mają duży wybór lokali dwu- i trzypokojowych, ale nie zabrakło też największych, czteropokojowych czy kawalerek – dodaje Tomasz Bednarek.
Chcemy żyć aktywnie
Nie bez znaczenia jest też to, że jako społeczeństwo stajemy się coraz bardziej świadomi potrzeby dbania o zdrowie, kondycję fizyczną i dobre samopoczucie. W kontekście poszukiwania mieszkania istotna jest dla nas zatem bliskość terenów rekreacyjnych, ścieżek rowerowych, tras do biegania czy jazdy na rolkach. To trend, który z czasem będzie przybierał na sile – dlatego okolice nabrzeża rzek są dziś tak chętnie zamieszkiwane. Potrzeba dbania o work-life balance sprawia, że jeszcze chętniej korzystamy z miejskich terenów zielonych.
Miejsce dobre do życia
Na atrakcyjną lokalizację pod inwestycję mieszkaniową składa się wiele czynników. Nie chodzi bowiem wyłącznie o odległość do centrum, bo dzielnice stają się coraz bardziej samowystarczalne i zaspokajają coraz więcej potrzeb mieszkańców. Istotne jest, by miejsce było dobre do życia, zapewniało potrzebną infrastrukturę, sprzyjało odpoczynkowi i dawało możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu.
źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Hashtagi: #BIZNES #Nieruchomości